• Со попуст
  • Неодамнешно
Ножеви на Хеле - Нипа - џебен нож со клип - нож за преклопување на ЕДЦ со кадрава рачка од дрво од бреза, мелење на сканди

Ножеви на Хеле - Нипа - џебен нож со клип - нож за преклопување на ЕДЦ со кадрава рачка од дрво од бреза, мелење на сканди

 
DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Рачно изработен квалитет : Ножевите на отворено на отворено се рачно изработени, високо квалитетни ножеви направени во Норвешка од 1932 година Нашите ножеви се изградени за да траат, а нашата филозофија се заснова на принципите на чесност, напорна работа и квалитет. Детали за сечилото : Sandvik 12 C27 е најобезбеден челик со нож на Sandvik со одлична перформанси на работ што овозможува острина на жилет, висока цврстина, исклучителна цврстина и добра отпорност на корозија. Рачка материјал : Направено од дрво од кадрава бреза. Ние користиме природни материјали во нашите рачки, а секој нож за хели има свој уникатен изглед. Димензии : Должина на рачката 3,7 "(94 мм), должина на сечилото 2,72" (69 мм), дебелина на сечилото . Реверзибилен носач за носење. Нипа продолжува да се гради на класичниот нож за преклопување на ЕДЦ, именуван Клеттен. Малку поголем Верзија со рачна изшкуркана кадрава бреза дрвена рачка, издржлива и направена да се користи. Оваа папка со средна големина доаѓа со мелење Scandi Sandvik 12c27, ставајќи остар десно од кутијата. Големината на рачката е доволно за да одговара на зафат со четири прсти За раце со средна големина и со добро пропорционалната рачка ќе направи удобен нож да се носи околу кампот или на дневни авантури.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата