• Со попуст
  • Неодамнешно
Seco Tools SD_DRILL_14.0MM_5XD_A 140 ° Цврст карбид Работен бит/вежба за вежбање, вкупна должина од 4,881-инчи, десна сечење, спирален флејта, директен шанк

Seco Tools SD_DRILL_14.0MM_5XD_A 140 ° Цврст карбид Работен бит/вежба за вежбање, вкупна должина од 4,881-инчи, десна сечење, спирален

 
DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Бит за вежбање со пресврт : 0,551 "Дијаметар на сечење, 0,551" дијаметар на шанк; Бит за вежбање со карбид со повеќенаменска геометрија на 4-фацетни точки обезбедува одлична можност за центрирање Универзални битови за вежба : Секо Универзални цврсти карбидни вежби се економично и разноврсно решение со совршено вклопување за производство на мало и средно-серија; Нашите битови за вежба за карбид за зацврстен челик се погодни за повеќето апликации во сите сегменти во индустријата. Битови за вежбање со карбид : Понудете подобра ригидност од челик со голема брзина и може да се пофали со супериорна отпорност на абење, побрза брзина на сечење и екстремно висока отпорност на топлина. Премиум алатки за алатки : Seco Tools е еден од најголемите светски провајдери на сеопфатни решенија за сечење на метали за мелење, стационарни алатки, правење холими и системи за алатки. Бит за вежбање со пресврт : 0,551 "Дијаметар на сечење, 0,551" дијаметар на шанк; Бит за вежбање со карбид со повеќенаменска геометрија на 4-фацетни точки обезбедува одлична можност за центрирање. Универзални битови за вежба : Секо Универзални цврсти карбидни вежби се економично и разноврсно решение со совршено вклопување за производство на мало и средно-серија; Нашите битови за вежба за карбид за зацврстен челик се погодни за повеќето апликации во сите сегменти во индустријата. Битови за вежбање со карбид : Понудете подобра ригидност од челик со голема брзина и може да се пофали со супериорна отпорност на абење, побрза брзина на сечење и екстремно висока отпорност на топлина.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата