• Со попуст
  • Неодамнешно
Мејер-Оптик Горлиц Триоплан 35мм ф/2.8 II Објектив За Канон ЕФ

Мејер-Оптик Горлиц Триоплан 35мм ф/2.8 II Објектив За Канон ЕФ

 
DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Мејер-Оптик Горлиц Триоплан 35мм f/28 Ii Објектив - Предни И Задни Капачиња За Леќи - Хауба За Леќа-Водич За Брз Почеток-Мејер-Оптик Горлиц 1 Година Ограничена Гаранција (Дополнителна 1 Година Ограничена Гаранција со Регистрација). Сапун-Меур Боке. Метално куќиште. 52мм филтер дијаметар. Новата Верзија На Класикатасо нашиот Триоплан 35мм ф2. 8 ВТОРИ ви ја претставуваме класиката на семејството Мејер Оптик Горлиц во нова, ревидирана верзија. Оптимизираната механика, подобрениот оптички дизајн и ново дизајнираната обвивка на објективот овозможуваат најдобри триоплански слики на сите времиња. Триопланот 35, светски познат по својот карактеристичен боке со меурчиња од сапуница, им нуди на фотографите можност повторно да ја откријат уметничката душа на фотографијата во време на точка-и-снимање, снимки на instagram и битки со пиксели од големите производители. Со нашиот Триоплан 35мм ф2. 8 II создавате уникатни слики и се издвојувате од толпата.Историски Шарм-Имплементиран Со Најсовремени Технологии Врз основа на класичниот дизајн На Тројка и отворот составен од 15 челични сечила, Триопланот 35 ф2.8 ВТОРИ го произведува познатиот боке со меурчиња од сапуница и уникатна крива на острина од фокусираната област до позадината.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата