• Со попуст
  • Неодамнешно
Шлемови на отворено лице на Вестт - моторцикл шлемот мопед 3/4 половина Веспа гроздобер со визир - шлемови за возрасни точки турнеја мажи жени скутер класична серија

Шлемови на отворено лице на Вестт - моторцикл шлемот мопед 3/4 половина Веспа гроздобер со визир - шлемови за возрасни точки турнеја

 
DEN 783.20

Количината на стоката
Това е достапна

S = 20,86 - 21,25 во (53-54 см) М = 21,63 - 22 во (55-56 см). L = 22,38 - 22,88 во (57-58 см). XL = 23 - 23,75 во (59-60 см). 【Безбедносна усогласеност】 Шлемот за мотоцикли на запад ги исполнува точките FMVSS-218 и ECE 22.05 безбедносни стандарди, е во согласност со потребната регулатива во САД. 【Висококвалитетен материјал】 лагер со тампон со висока густина EPS за мекост и удобност, фали компактен и композитен дизајн на композитни школки, шлемот со мотоцикли со отворено лице нè штити без разлика дали е кратко растојание на уличните перформанси или удобност на турнејата со долги растојанија. 【Лесен компактен кацига со мопети тежи само 2,31 bs за да се намали заморот предизвикан од нервниот притисок за патници со долги растојанија или патници за урбани велосипедизам, супер сила со минимална тежина. Слатка за моторцикли со ладно гроздобер 3/4 за да одговараат на кој било стил на мотор. 【Удобно, но кацигата за мотоцикли не смее да предизвика никакви точки на притисок (тогаш би било премногу мала). Шлемот со полу-школка ги има следниве важни карактеристики и карактеристики : . Големиот, чист стакло на мопед шлемот го штити лицето од прашина, инсекти и од дожд во лошо време. Интегрираниот стакло на сонцето на мопед шлемот нуди удобност во постојано менување на светлосните услови. Мопед шлемот со визир е удобна поради широко подлога и сепак има мала тежина.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата