• Со попуст
  • Неодамнешно
Завртка За Комплет од легиран Челик, Завршна Обработка На Црн Оксид, Погон На Шестоаголен Приклучок, Точка На Конус, Се Среќава со ДИН 914, Должина од 6мм, М5-0,8 Метрички

Завртка За Комплет од легиран Челик, Завршна Обработка На Црн Оксид, Погон На Шестоаголен Приклучок, Точка На Конус, Се Среќава со ДИН 914, Должина

 
DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Облогата со црн оксид помага да се намали триењето и обезбедува блага отпорност на корозија Легираниот челик е еден од најсилните материјали што се користат во прицврстувачите, што го прави овој идеален материјал за употреба кога примарната грижа е апликацијата што се распаѓа. Нема надворешна глава. Хексадецималниот приклучок е управуван од шестоаголни клучеви или електрични алати со шестоаголни битови. Поставените завртки често се користат за држење макара, опрема или други делови од вртење во однос на вратило. Облогата со црн оксид обезбедува одредена подмачкување на производот, што значи дека има помалку триење генерирано при користење на овие производи. Облогата, исто така, обезбедува блага отпорност на корозија, но не треба да се потпира во средини каде што отпорноста на корозија е примарна грижа. Легиран челик е челик кој е легиран со други материјали за подобрување на целокупните физички својства. Челиците се означени со четири-број SAE челик одделение. Првите две цифри ги означуваат примарните материјали што се користат за формирање на челик. Последните две цифри го идентификуваат процентот на јаглерод за легурата (во стотинки).


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата