• Со попуст
  • Неодамнешно
Ekena Millwork CM16SWPCC Свиндон Таванот Медалјон, 16 7/8OD x 1 1/2 P, Рачно Насликани Тенџере На Крем Пукнатината

Ekena Millwork CM16SWPCC Свиндон Таванот Медалјон, 16 7/8OD x 1 1/2 P, Рачно Насликани Тенџере На Крем Пукнатината

 
DEN 341.28

Количината на стоката
Това е достапна

Димензии : 16-7/8 во Надворешен Дијаметар x 1-1/2 во. Проекција x 2-7/8 во. Лесен за брза и лесна инсталација без проблеми. Јасно длабоко олеснување, остри линии и навистина уникатен допир. Богати сложени рачно насликани детали. Може да се исечат, дупчат, залепат или навртуваат со вообичаени алатки. Додадете вредност и стил ефтино. Бескрајни креативни и дизајн можности. Со тркалезни, дијамантски, овални, квадратни и правоаголни дизајни, има нешто за сечија желба. Еклектичните, современи, органски, цветни, традиционални и класични текстури и дезени го истакнуваат секој стил на украсување на домот. Медалјони се накит за домот, и кога се насликани и спарени заедно, тие можат да состават голем ефект. Комбинацијата на форми и текстури создава совршен стил на потпис. Вентилаторите на таванот нудат и дизајн и функција во просторијата, но ретко имаат стилска крошна. Со инсталирање на тавански медалјон ќе го подобрите изгледот и стилот на секој вентилатор во секоја просторија. Кога се спарени заедно, акцентите на таванот, како што се прстените и медалјоните, нудат одлична можност за надградба на обичен светилник или обичен тавански простор до извонредна фокусна точка.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата