• Со попуст
  • Неодамнешно
Мајкрософт Xbox Серија X 1TB SSD Конзола За Игри-8X Јадра Зен 2 ПРОЦЕСОРОТ, 12 TFLOPS. РДНА 2 ГРАФИЧКИОТ ПРОЦЕСОР, 16GB. DDR6 RAM МЕМОРИЈА, До 120 FPS, 8K HDR, 4K UHD Blu-Ray~

Мајкрософт Xbox Серија X 1TB SSD Конзола За Игри-8X Јадра Зен 2 ПРОЦЕСОРОТ, 12 TFLOPS. РДНА 2 ГРАФИЧКИОТ ПРОЦЕСОР, 16GB. DDR6 RAM МЕМОРИЈА,

 
DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Воведување На Xbox Серија X, најбрзиот, најмоќниот Xbox досега Играјте илјадници наслови од четири генерации конзоли - сите игри изгледаат и играат најдобро На Xbox Series X. Доживејте брзина и перформанси од следната генерација со Архитектурата Xbox specity, напојувана од сопствен SSD и интегриран софтвер. Играјте илјадници игри од 4 генерации Xbox со Компатибилност Наназад, вклучително и оптимизирани наслови при лансирање. Xbox Паметна испорака гарантира дека ја играте најдобрата достапна верзија на вашата игра, без разлика на Која Конзола играте. Xbox Серија X, најбрзиот, најмоќниот Xbox досега. Истражуваат богати нови светови со 12 терафлопи на суровини графички процесорска моќ, Direct X зраци трасирање, обичај SSD, И 4k игри. Искористете го максимумот од секоја минута за игри со Брза Биографија, молскавично брзо време на оптоварување и игра до 120 FPS—сето тоа напојувано Од Архитектурата На Xbox Specity. Уживајте во илјадници игри од четири генерации Xbox, со стотици оптимизирани наслови кои изгледаат и играат подобро од било кога. Напојувајте ги вашите соништа воведување Xbox Серија X-дизајниран за генерација на конзоли што ве има вас, играчот, во неговиот центар. Графичка процесорска моќ истражете ги богатите нови светови и уживајте во акцијата како никогаш досега со неспоредливите 12 терафлопови со сурова графичка моќ на обработка. Повеќе играње, помалку чекањеискуство брзина и перформанси од следната генерација Со Архитектурата За Брзина На Xbox, напојувана од сопствен SSD и интегриран софтвер.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата