• Со попуст
  • Неодамнешно
БЕЛОФ 1Pcs 3 Пол Дин Железнички Мини Прекинувач За Домаќинство Прекинувач За Воздух Дистрибуција Кутија Механичка Опрема Мотор

БЕЛОФ 1Pcs 3 Пол Дин Железнички Мини Прекинувач За Домаќинство Прекинувач За Воздух Дистрибуција Кутија Механичка Опрема Мотор

 
DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Микро Прекинувачи Микро Прекинувачи3 Пол Дин Железница 400 V~ Мини Прекинувач За Домаќинство Кутија За Дистрибуција На Воздух Механичка Опрема Заштита На Мотори Воведи И Сценарија : МИНИЈАТУРЕН прекинувач SHB6 N-63 (прекинувач за воздух DZ47) главно се користи во AC 50/60 Hz, номиналниот работен напон Е 230 V/400 V и подолу, номиналната струја ДО 63 A, прекинувачот главно се користи за електрични Инсталации И Опрема На Згради. Заштитата од преоптоварување и краток спој е исто така применлива за ретко работење и изолација на линијата.Овој производ ги исполнува барањата на стандардите КАКО ШТО СЕ IEC60898 И GB10963.1 Parameters и Опис Во Согласност со стандардот : GB10963.1/IEC 60898-1rated напон : 230/400 V Акрирана струја : 6-63 Кршење капацитет : 6000atrip карактеристики : C (5-10)Во, D (10-20) In Polar Број : 1 P-4 гранично ниво на струја : 3 БРЗО ЗАТВОРАЊЕ МАКСИМАЛЕН РАБОТЕН НАПОН : 440 v acimpulse Издржат Напон : 6 KVMECHANICAL ЖИВОТ : 20,000 пати работна температура на околината : -30°c до+70 °cstorage температура на околината : -40 C до+85 cdamp-отпорност на топлина : Класа 2 (95% Релативна Влажност На 55°C).


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата