• Со попуст
  • Неодамнешно
Arowlwesh 6pcs Читање Постери за Училница Библиотека Декорација, Шарени Читање Билтен Одбор Постер Стратегии За Читање Постер Читање Агол Ѕид Декор За Училница Основн

Arowlwesh 6pcs Читање Постери за Училница Библиотека Декорација, Шарени Читање Билтен Одбор Постер Стратегии За Читање Постер Читање Агол

 
DEN 143.84

Количината на стоката
Това е достапна

Постер За Стратегии за читање : Вклучува 6 постери за стратегии за читање, со димензии 13,8*11 инчи Дизајниран за предучилишни, основни и средни училишта и погоден за употреба во училница и библиотека. Стратегиите за читање можат да им помогнат на децата да изградат добро размислување за читање и навики кои ќе им користат доживотно. Материјал за повеќекратна употреба : овие постери за читање во училница се изработени од висококвалитетен дебел картон и покриени со пет филм, што ги прави постерите водоотпорни, отпорни на кинење и многу издржливи. Шарени Читање Постер Дизајн : нашиот огласна табла постер е боичка тема дизајн. Шарениот постер ги привлекува погледите на учениците и ги води децата да ги разгледаат поговорките и стратегиите за читање на постерот за да го стимулираат нивниот интерес за читање. Едукативни Постери : Ставете ги овие постери за читање на ѕидовите на аголот за читање во училницата. Наставникот ги води учениците во читањето заедно, што ќе го направи читањето позабавно и ќе им овозможи на учениците да бидат повеќе вклучени во училницата и комуникацијата.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата