• Со попуст
  • Неодамнешно
Ознаки - Многу Голем Врв На Длето Во Стил На Биро, Пакет Со Вредност 36 Црни Постојани Маркери се совршени за знаци И постери - Нови

Ознаки - Многу Голем Врв На Длето Во Стил На Биро, Пакет Со Вредност 36 Црни Постојани Маркери се совршени за знаци И постери - Нови

 
DEN 191.84

Количината на стоката
Това е достапна

Ширина на контролната линија со издржливиот маркер на врвот на длето што пишува во различни големини и нема да се расипе Мастилото отпорно на вода и отпорно на абење брзо се суши кога се нанесува и е дизајнирано да издржи тешки услови. Постојаните маркери нема да се исушат до половина час без капа. Разновидни маркери за речиси секој дом, училиште или работно место. Напишете непречено на речиси секоја површина, вклучително и на картонски кутии, пвц цевки, бетонски ѕидови, пластични канти и многу повеќе. Нетоксичните маркери се со низок мирис, ACMI сертифицирани и се во согласност со ASTM D4237. Направете вашиот белег на светот Соeryвори Означува Многу Постојани Маркери (98206). Овој пакет вклучува 36 големи, дебели маркери за точки кои содржат над 30% повеќе мастило од обичните маркери во стилот на биро. Еластичниот врв на длето останува цврст дури и со честа употреба и е одличен за создавање на различни ширини на линијата. Црното мастило брзо се суши кога ќе се користи, но нема да се исуши ако капачето се остави до половина час. Постојаното мастило се спротивставува на абење и изложеност на вода и е совршено за секоја употреба.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата