• Со попуст
  • Неодамнешно
Паркер 104-0188031-НТ-50 Цевки, 1/8 ВО ПРОЕКТ, ПФА, Природни, 50'.

Паркер 104-0188031-НТ-50 Цевки, 1/8 ВО ПРОЕКТ, ПФА, Природни, 50'.

 
DEN 143.84

Количината на стоката
Това е достапна

Пукна притисок : 1280 пси цевка наведнуваат радиус : 5/8 инчи Произведено Од Паркер. Паркер бренд производ. Земја на потекло : Сад. Цена за : секоја цевка материјал : ПФА флуорополимер стандарди : фда во согласност смола; USP Класа V1 во согласност, ASTM D. 3307-10 цевка цврстина : Брегот D : 60 точка : Цевка Должина Цевка : 50 цевка боја : природна Температура. Опсег : -450 Степени до 500 Степени F надвор диа. : 3/16 инчи внатре диа. : 1/8 инчен дебелина на ѕидот : 1/32 инчен макс. Работен притисок @ 70 Ф : 320 пси макс. Работен притисок @ 73 F : 320 psi пукна притисок : 1280 psi цевка наведнуваат радиус : 5/8 инчен земја на потекло( предмет на промена) : Сад.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата