• Со попуст
  • Неодамнешно
Кео 55514 Кобалт Челик Еднократен Мијалник, Калај Обложен, 6 Флејти, Агол На Точка Од 60 Степени, Тркалезно Стебло, 3/4 Дијаметар На Стеблото, 1-3/4 Дијаметар На Телото

Кео 55514 Кобалт Челик Еднократен Мијалник, Калај Обложен, 6 Флејти, Агол На Точка Од 60 Степени, Тркалезно Стебло, 3/4 Дијаметар

 
DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Алатите од кобалт челик се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформанси при сечење на потешки метали како што се нерѓосувачки челик или легури на никел Премазите од титаниум нитрид додаваат тврд слој керамика во златна боја на површината што го продолжува животниот век на алатот и овозможува побрзи брзини на сечење отколку необложените алати. Тркалезните стебла овозможуваат употреба со широк спектар на системи за држење алатки. Кога трчате во насока спротивно од стрелките на часовникот (пресек на десната рака) спиралните флејтирани алатки ги евакуираат чиповите нагоре и надвор од сечењето за да го намалат затнувањето. Кео 6-флејта линија на шалтери се придружници на нашата единствена флејта контра и нашата 3 - и 4-флејта центар reamer линија. Како по правило, колку повеќе рабови по револуција, толку е поголема количина на материјал што може да се отстрани. Ги дизајниравме 6-флејтните алатки со влечкави рабови за сечење. Алатите од кобалт челик се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформанси при сечење на потешки метали како што се нерѓосувачки челик или легури на никел.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата