• Со попуст
  • Неодамнешно
Четка Истражување GBD41432 Flex-Hone®, 4-1/4 Дијаметар, 320 Ронки, Силициум Карбид Абразивни

Четка Истражување GBD41432 Flex-Hone®, 4-1/4 Дијаметар, 320 Ронки, Силициум Карбид Абразивни

 
DEN 1623.84

Количината на стоката
Това е достапна

[КВАЛИТЕТ] - Гордо направени во САД ФЛЕКС-БРУС е долготраен, намалувајќи ги вкупните трошоци за употреба во споредба со другите опции за четки. [ДИЗАЈН] - ФЛЕКС-БРУС е произведен за да биде самоцентричен, само-усогласувачки и само-компензирачки за абење за лесна употреба. [ПРИДОБИВКИ за ЗАВРШНА ОБРАБОТКА]- Понудени во широк спектар на гриз и абразиви за да им овозможат на машинистите да постигнат специфични толеранции за завршна обработка, како и убава завршна обработка. [БРИШЕЊЕ НА ВКРСТЕНИ ДУПКИ]- Идеален За завршна обработка и бришење истовремено во едно поставување. Може да се користи во речиси секој ротирачки вретено. [АБРАЗИВЕН СИЛИЦИУМ КАРБИД] - Благ челик, нерѓосувачки челик, леано железо и други помеки црни материјали. Flex-hone® Алатка. Алатката flex-HONE® првично беше создадена од Производство На Истражување На Четки за да ги одглазира ѕидовите на цилиндрите во автомобилските апликации. Истражувањето На четките ги прифати придобивките од финишот на платото и беше пионер во концептот на усовршување на платото што кулминираше со воведувањето на алатката ФЛЕКС-БРУС во 1972 година. ФЛЕКС-БРУС доби многу прекари со текот на годините и вклучувајќи брус со топка, брус во стил на топка, флексибилен, брус од динглбери, четка за монистра, прекинувач за глазура и бастер за глазура. Флексибилното усовршување со алатката ФЛЕКС-БРУС произведува шема на вкрстен отвор за држење масло и вистинска завршница на платото без исечен, искинат и преклопен метал. Секој тип или големина на цилиндар може да има корист од flex-hone®. Овие абразивни четки во стилот на мушка се произведуваат во стандардни дијаметри од 4мм до 36 инчи. Се нудат девет абразивни типови, вклучувајќи силициум Карбид, Алуминиум Оксид, Бор Карбид, З-Жито, Левијагирана Алумина, ЦБН и Дијамант, што овозможува алатката да биде прилагодена за да се заврши секој основен материјал. Избор од 11 различни селекции на ронки се достапни за прецизна контрола на параметрите на завршницата. Елиминацијата на врвовите резултира со брзо седење на прстенот, подобра контрола на маслото, намалено истекување во хидраулични и пневматски апликации и обезбедува подобри перформанси на заптивката и подолг век на траење на заптивката.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата