• Со попуст
  • Неодамнешно
КНИПЕКС-92 38 75 Есд Алатки - Прецизни Пинцети, ЕСП

КНИПЕКС-92 38 75 Есд Алатки - Прецизни Пинцети, ЕСП

 
DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Нерѓосувачки челик 35 степен агол совети. Игла-точка совети. Мазна површина за фаќање. 80% антимагнетни. ЕСП тестирани, црна епоксидна смола обложени површина. Многу добра отпорност на корозија на многу корозивни материјали. Нерѓосувачки Челик Зафаќање Пинцети-Игла-Точка Совети-ЕСП. Нерѓосувачки Челик Зафаќање Пинцети-Игла-Точка Совети-ЕСП. Нерѓосувачки Челик Зафаќање Пинцети-Игла-Точка Совети-ЕСП. Нерѓосувачки Челик Зафаќање Пинцети-Игла-Точка Совети-ЕСП. Нерѓосувачки Челик Зафаќање Пинцети-Игла-Точка Совети-ЕСП. Нерѓосувачкиот челик е отпорен на корозија и 80% антимагнетен. исто така, нуди најголем избор на материјал од сите пинцети. Има многу добра хемиска отпорност. ЕСП (Електростатско празнење – - пинцетите имаат статичка дисипативна обвивка што спречува пренос на електрична енергија на чувствителни електронски компоненти. Професионалците треба да имаат доверба во своите алатки. Без разлика дали работат на мали компоненти на коло или поправаат делови на часовници – имањето квалитетни алатки за потпирање е неопходност. Од различниот тип на материјали до дизајнот на врвовите, нашата целосна линија на пинцети нуди најголема сигурност и перформанси на пазарот.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата