• Со попуст
  • Неодамнешно
RC Мотор Ладилник, Компактен Едноставен Уредно Уреден RC Ладење Вентилатор За Ладење Област Експанзија Брзо Ладење За VXl-3S

RC Мотор Ладилник, Компактен Едноставен Уредно Уреден RC Ладење Вентилатор За Ладење Област Експанзија Брзо Ладење За VXl-3S

 
DEN 143.84

Количината на стоката
Това е достапна

Овој ВЕНТИЛАТОР ЗА ладење RC е цврсто прицврстен на радијаторот, зголемувајќи ја површината за ладење на радијаторот Опремен со овој вентилатор за ладење на моторот може да ја намали температурата НА ЕСС подолг временски период. Малата големина на вентилаторот за ладење не само што заштедува многу простор во автомобилите НА РК, туку обезбедува и добри перформанси. Поради интегрираниот приклучок клип, жиците во уредот може да се организираат уредно. Вентилаторот треба само да се вметне во приклучокот за напојување на додатокот, а вентилаторот е прицврстен на за да се подобри ефектот на ладење. Опремен со овој вентилатор за ладење на моторот може да ја намали температурата НА ЕСС подолг временски период. Овој ВЕНТИЛАТОР ЗА ладење RC е цврсто прицврстен на радијаторот, зголемувајќи ја површината за ладење на радијаторот. Поради интегрираниот приклучок клип, жиците во уредот може да се организираат уредно. Вентилаторот треба само да се вметне во приклучокот за напојување на додатокот, а вентилаторот е прицврстен на за да се подобри ефектот на ладење. Малата големина на вентилаторот за ладење не само што заштедува многу простор во автомобилите НА РК, туку обезбедува и добри перформанси.


Клучни карактеристики

Item Type:
 RC Cooling Fan
Material:
Plastic
Color:
Black And Blue
Voltage:
5-7.4V
Fan Size:
Approx. 30x30mm/1.2 x 1.2in
Product Size:
Approx. 40 x 35 x 23mm/1.6 x 1.4 x 0.9in
Suitable Model:
For Traxxas VXl-3S original ESC cooling fan
Suitable for Slash for Bandit for Stampede short truck type:
Package List:
1 x Cooling Fan:
Note:
1. Please allow errors of 1‑3mm/0.04‑0.12in due to manual measurement.2. The monitor calibration is inconsistent, and the color of the item shown in the photo may be slightly different from the actual object.:

Слични производи во категоријата