• Со попуст
  • Неодамнешно
Измислен

Измислен

 
DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Линколн Пери е еден од најерудитните уметници во нашата er, и за негова заслуга, и наша корист, тој не ги отфрла наративот, митот, религијата и големите приказни за нашето човечко минато како тема Во својата серија" Стари Приказни", Пери реинтерпретира на современ начин, особено приказни од Стариот Завет. Истото го прави и Во Новите Приказни, препрочитувајќи Го Новиот Завет за нашето време или поставувајќи повеќе вознемирувачки прашања отколку одговори во неговите мистериозни драматични рендери.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата