• Со попуст
  • Неодамнешно
Jutagoss 3 ом отпорник аксијално олово 1w 5%, отпорници на филмски оксид на толеранција на пламен за електронски проекти и експерименти на DIY

Jutagoss 3 ом отпорник аксијално олово 1w 5%, отпорници на филмски оксид на толеранција на пламен за електронски проекти и експерименти на DIY

 
DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

【Параметри】 : 3 ом ± 5% толеранција; вкупно 100 парчиња; Модел : MOF/1 W/P/J/3 R 【Висок квалитет】 : 1 Ват метален отпорник на филмот со голема точност од 5% (j); одлична сузбивање на бучава; докажана за влага; отпорност на висока температура и долг работен век. 【Функција】 : Четири ленти Стандарден код за боја на ЕИА; типичен аксијален олово со низок шум и високи перформанси. 【Апликација】 : Метален филм на отпорник Широк спектар на апликации : Arduino, електронски и електрични експерименти. 【Пакет】 : 100 парчиња x метални оксидни филмски отпорник. 【Параметри】 : 3 ом ± 5% толеранција; вкупно 100 парчиња; Модел : MOF/1 W/P/J/3 R. 【Висок квалитет】 : 1 Ват метален отпорник на филмот со голема точност од 5% (j); одлична сузбивање на бучава; докажана за влага; отпорност на висока температура и долг работен век. 【Функција】 : Четири ленти Стандарден код за боја на ЕИА; типичен аксијален олово со низок шум и високи перформанси. 【Апликација】 : Метален филм на отпорник Широк спектар на апликации : Arduino, електронски и електрични експерименти. 【Пакет】 : 100 парчиња x метални оксидни филмски отпорник.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата