• Со попуст
  • Неодамнешно
Yongzhenlite 5 mm мини предводени Божиќни светла, LED стринг светла за украси на отворено и затворено елки, комерцијална оценка, зелена жица, 17ft, UL наведен

Yongzhenlite 5 mm мини предводени Божиќни светла, LED стринг светла за украси на отворено и затворено елки, комерцијална оценка,

 
DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

UL наведен квалитет, LED диоди користат до 90% помалку енергија, топли светла со низа со ширина од 5 мм, топли бели LED стринг светла се прават со машки и женски приклучок и 2 дополнителни осигурувачи за замени Lifeивотниот век на сијалицата до 90.000 часа, секоја низа на LED светла е направена со запечатена претходно обликувана сијалица, која е тестирана за драстично да се намали на дефектите и обезбедува долгогодишна употреба со 3-годишна гаранција. Совршено за украси на градини на отворено или занаетчиски светла за декорација и има женски конектор за крај на опашката, лесната жица е крајна конекција до крај и може да се поврзе до 45 жици за вкупно 1530 стапки на еден приклучок. Патентирана конструкција со едно парче и не е потребен дополнителен адаптер, светилките се ладни за допир, со исправувачот, држете ја светлината стабилна (не трепет). Внатрешно/отворено оценето, топлите бели LED светла се убави и светли, користат за свадби, забави, украсени патишта, божиќни венци, венец, дрво за завиткување, ги осветлуваат сите прекрасни ноќи. UL наведен квалитет, LED диоди користат до 90% помалку енергија, топли светла со низа со ширина од 5 мм, топли бели LED стринг светла се прават со машки и женски приклучок и 2 дополнителни осигурувачи за замени. Lifeивотниот век на сијалицата до 90.000 часа, секоја низа на LED светла е направена со запечатена претходно обликувана сијалица, која е тестирана за драстично да се намали на дефектите и обезбедува долгогодишна употреба со 3-годишна гаранција. Совршено за украси на градини на отворено или занаетчиски светла за декорација и има женски конектор за крај на опашката, лесната жица е крајна конекција до крај и може да се поврзе до 45 жици за вкупно 1530 стапки на еден приклучок. Патентирана конструкција со едно парче и не е потребен дополнителен адаптер, светилките се ладни за допир, со исправувачот, држете ја светлината стабилна (не трепет). Внатрешно/отворено оценето, топлите бели LED светла се убави и светли, користат за свадби, забави, украсени патишта, божиќни венци, венец, дрво за завиткување, ги осветлуваат сите прекрасни ноќи. 5мм мини предводени божиќни светла, LED стринг светла за декорација на отворено и затворено, зелена жица, 17 -ти, ул наведена (топла бела) оценка : премиум LED сијалица, епоксидна пластична сијалица со широк агол од 5 мм, LED светлосна светлина : Топло бело просечно време : 90,000 целосен бран , Постојан, доказ за пресврт, не-отпуштени димензии : 6 "олово, 4" растојание, 6 "опашка, 17 'вкупна моќност на должина : 4,8 вкупно вати, 120 волти, 45 максимум сетови поврзани приклучоци : фузиран/стабилен машки приклучок, крај- Употреба на конектори за до крај : UL наведе дека LED стринг-светлата се одличен избор за Божиќна декорација или за која било друга прилика во кое било време од годината.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата