• Со попуст
  • Неодамнешно
Пуиг шофершајбна ng Touring Yamaha XV950/R/Racer 14-21 C/Темен чад

Пуиг шофершајбна ng Touring Yamaha XV950/R/Racer 14-21 C/Темен чад

 
DEN 236.80

Количината на стоката
Това е достапна

Произведено во 3 мм ПММА, тоа ќе гарантира најдобра заштита од можни влијанија и пред сè, против ветрот и временските услови што можат да се појават при возењето; Покрај тоа, тој му дава на вашиот мотоцикл поголем аеродинамичен капацитет Што се однесува до аеродинамичниот капацитет, Пуиг обезбедува заедно со парчето, аеродинамичната студија на делото за време на процесот на создавање. Новата генерација на шофершајбни Пуиг се прилагодува идеално на вашиот мотоцикл модел и понекогаш е достапна во два вида : спортска нова генерација или турнеја со нова генерација. Корисникот не само што може да одлучи за видот на шофершајбната, туку има и шанса да избере од широк спектар на бои за оној што најдобро одговара на естетската линија на неговиот мотоцикл. Проверете ја компатибилноста со вашиот мотоцикл во делот за опис на производот. Шофершајбна нова генерација турнеја Yamaha XV950/R 14-20 C/Темен чад.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата