• Со попуст
  • Неодамнешно
Aexit AC 250V Wallидни прекинувачи 3A Вклучено/Исклучено 2 Позиција DPST прекинувач за вклучување со светлосни прекинувачи водоотпорен багажник

Aexit AC 250V Wallидни прекинувачи 3A Вклучено/Исклучено 2 Позиција DPST прекинувач за вклучување со светлосни прекинувачи водоотпорен

 
DEN 126.24

Количината на стоката
Това е достапна

Име на производот : Прекинувач за вклучување; Оценет вид на напон : DPST Дијаметар на капа : 21мм / 0,83 "; Големина на телото (приближно) : 29 x 18 x 16mm / 1,1" x 0,7 "x 0,63" (L*W*T). Вкупна висина : 51мм / 2.0 "; Материјал : Метал, смола, гума. (Приближно) : 29 x 18 x 16mm / 1,1 "x 0,7" x 0,63 "(l*w*t). Вкупна висина : 51мм / 2.0"; материјал : метал, смола, гума. Тежина : 27 G; Содржина на пакет : 1 x прекинувач за менување. DPST 4 пински терминали Вклучено/Исклучете го прекинувачот за вклучување на 2 позиција. Може да се користи на кола со низок напон или високо напон совршени за преклопување светла или мотори. Секој прекинувач е дизајниран со 2 хексадецимални ореви, рамен мијалник, водоотпорен дизајн на гума за чизми.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата