• Со попуст
  • Неодамнешно
Памучен Јорган Во Боја Печатен Нешиен Платнен Материјал За Изработка На Фустани, Мебел За Дома, Тапацир Домашен Декор-ЦДХАМКОМ-ЦТИН00112

Памучен Јорган Во Боја Печатен Нешиен Платнен Материјал За Изработка На Фустани, Мебел За Дома, Тапацир Домашен Декор-ЦДХАМКОМ-ЦТИН00112

 
DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Материјал : - 100% Памучна Ткаенина, Рачен Блок Печатење, Природна Боја На Зеленчук, Рачно Изработена Ткаенина и Дише И Е Пријателска за Кожата Димензија : - Должина од 10 Метри, Ширина Од 44 Инчи, 80-90 GSM, број на Конец 92x80. Користи : - Тоа е Нешиена Ткаенина, Затоа Користете Многу Предмети Како Фустан, Облека, Курти, Костум, Горе, Долу, Дупата, Сари, Кимона, Јакни, Туника, Столчиња, Здолниште, Панталони, Кошула, Детска Облека, Шал, Домашен Декор, Летна Завеса, Женска Облека, Ватирање. Забелешка : Бојата може да варира поради светлината на камерата со висока резолуција. Тоа е памучна ткаенина, лесна за носење на вашето тело. Не беа користени хемикалии додека се правеше. Можете да го користите во свој стил, да направите нешто за носење или да го користите за изработка на вашите додатоци. Ви дава целосно модерно-традиционален изглед. Занаетчиска рачно изрезбана (печат) блок печатена ткаенина од Индија направена со традиционален метод на печатење со резбани блокови за печатење дрво. Сите растителни природни или нетоксични пигментни бои што се користат.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата