• Со попуст
  • Неодамнешно
Моторола РМУ2080Д На Самото Место 8 Канал УХФ Солиден Двонасочен Бизнис Радио Со Дисплеј И НОАА

Моторола РМУ2080Д На Самото Место 8 Канал УХФ Солиден Двонасочен Бизнис Радио Со Дисплеј И НОАА

 
DEN 5744.00

Количината на стоката
Това е достапна

Работи на 89 деловни ексклузивни фреквенции и карактеристики 219 pl/DPL кодови, вклучувајќи 6 прилагодливи кодови за да се обезбеди јасен сигнал Брзо прегледајте го вашиот оперативен канал и статусот на радио на прв поглед со лесно читливиот дисплеј. Ги исполнува воените спецификации за запечатување од прашина, ветер, шок, вибрации и други неповолни услови. Моќниот звучник од 1500 m W обезбедува јасна комуникација без одвлекување на повратните информации во бучни услови. (НВР) канал 8 е однапред доделен за да добие официјални предупредувања, часовници, прогнози и други информации за опасност од Националната Метеоролошка Служба 24 часа на ден, 7 дена во неделата. Радио, Пристаниште, Адаптер, Прирачник. Зајакнете го вашиот тим со побрз начин за комуникација. Двонасочното деловно радио rmu2080d (Дисплеј) на лице место ви помага да комуницирате веднаш, без да пропуштитеatам. Овој целосно опремен пренослив комбинира извонреден квалитет со одлична достапност за да му даде на вашето работење конкурентска предност. Со јасен, јасен звук на целото работно место и исклучителна издржливост, RMU2080 D нема да се откаже од високиот шум, тешките услови и високата употреба.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата