• Со попуст
  • Неодамнешно
Итон Аерокип 2024-4-6С Машки Лакт од 90 Степени, ЈИК 37 степен &засилувач; Нпт Крајни Типови, Јаглероден Челик, 1/4 нпт х 3/8 Јик Крајна Големина, 3/8 Цевка ОД, 1/4 Големина На Маш?

Итон Аерокип 2024-4-6С Машки Лакт од 90 Степени, ЈИК 37 степен &засилувач; Нпт Крајни Типови, Јаглероден Челик, 1/4 нпт х 3/8 Јик Крајна Големина,

 
DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

90-степен Машки Национален Цевка Нишка (НПТ) лактот да се поврзете Со Заедничка Индустрија Совет (ЈИК) женски конец под агол од 90 степени Машки нпт теми на едниот крај и машки ЏИК теми на другиот крај за поврзување на два различни навој краеви. Јаглероден челик за цврстина и цврстина на истегнување. Стандардна должност за апликации со лесен до среден притисок. Општество На Автомобилски Инженери (САЕ)-во согласност со СТАНДАРДИТЕ На САЕ Ј512, Ј513, Ј514, Ј1926 и Ј1453 за функционални барања. Фитинзи за цевки се компоненти што се користат за поврзување, разгранување, прекинување и менување на насоката на цевките во пневматски и хидраулични системи. Изработени се од месинг, нерѓосувачки челик, полибутилен терефталат (ПБТ) и други материјали кои се спротивставуваат на корозија и абење. Фитинзите за цевки имаат различни видови врски, вклучувајќи навој, заварени, бодликави и притисни за поврзување (исто така наречени еден допир). Врските за поврзување не бараат алатки или заптивки. Фитинзи за цевки се користат во различни апликации, вклучувајќи машински алати, контроли на авиони и камиони и автоматизирани производствени линии, меѓу другите.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата