• Со попуст
  • Неодамнешно
Нутрихеф 14-Парче Нелепливи Садови ЗА Готвење ТЕФЛОНСКИ/PFOA/PFOS-Бесплатни Топлина Отпорни На Лак Кујна сет w/Тенџере, Тави За Пржење, Готвење, Холандски Рерна Тенџере, ?

Нутрихеф 14-Парче Нелепливи Садови ЗА Готвење ТЕФЛОНСКИ/PFOA/PFOS-Бесплатни Топлина Отпорни На Лак Кујна сет w/Тенџере, Тави За Пржење,

 
DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

КОМПЛЕТ од 14 ПАРЧИЊА : Нутрихеф нуди комплет за нелепливи садови од 14 парчиња кој вклучува 1 Тенџериња со сос од 5 квадратни метри со капаци, тенџере со холандска рерна 5qt со капак, голема тава за пржење 12", средна тава за пржење 10", мала тава за пржење 8", лажичка за супа, вилушка за тестенини, шпатула и цедалка. НЕЛЕПЛИВ СЛОЈ : тефлонски/PFOA / PFOS-бесплатни нелепливи садови за готвење се одликува со долготраен нелеплив слој за лесно ослободување или фрлање храна, чистење и здраво готвење w/ надворешен лак отпорен на топлина што го прави отпорен на висока топлина. КУЛ РАЧКИ НА РАЧКАТА НА ДОПИР : комплетот садови има cономски и отпорни на топлина рачки со ладен допир кои обезбедуваат удобно и безбедно готвење. Нуди елегантен метален дизајн со полирани рабови од нерѓосувачки челик против гребење, додавајќи елегантен допир на садовите и тавите. ПРОЅИРНИ КАПАЦИ : безбедните нелепливи садови за рерна се опремени со калено стакло преку капаци со вентилација што овозможуваат излегување на пареа. Комплетот за безбедни садови за миење садови ефикасно ја дистрибуира и задржува топлината за рамномерно готвење со максимална температура од 500° F. ИНДУКЦИЈА ПОДГОТВЕНА : Овие тенџериња и тави за пржење се безбедни за употреба во гас, електричен, нелеплив и индукциски бројач. Изработени од армирано притиснат алуминиум со дебелина на облогата од 18-25ум, 2. 5мм повеќеслоен. Вклучува најлонски силиконски прибор без гребење. СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ. 100% ГАРАНЦИЈА ЗА ДОЖИВОТНО ЗАДОВОЛСТВО. ГИ ДОКАЖАВМЕ И ТЕСТИРАВМЕ Нашите Садови за готвење дури и за издржливост при готвење, можете да уживате во нашите комплети садови БЕЗ РИЗИК.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата