• Со попуст
  • Неодамнешно
BOEKEL ИНДУСТРИИ 320100-2 Колба Шејкер, Фиксна Брзина, 400 Осцилации/Минута Брзина, 230V, 50 Hz, 13.5 W x 15.25 d x 12.5 H

BOEKEL ИНДУСТРИИ 320100-2 Колба Шејкер, Фиксна Брзина, 400 Осцилации/Минута Брзина, 230V, 50 Hz, 13.5 W x 15.25 d x 12.5 H

 
DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Шејкерите со фиксна брзина имаат 400 осцилации во минута, додека шејкерите со променлива брзина осцилираат 0-450 осцилации во минута Корисникот може да го прилагоди аголот на мешање 0-15°. Ладна соба компатибилна (4-25°C) со континуирана или временска операција. До 8 колби (500мл или помали) може да се сместат со носивост од 10 фунти. Капацитет : 8-500мл или помали колби; Стегите можат да соберат цевки/садови со дијаметар од 1/4 "до 2". Бокел Научните Шејкери за Колби се дизајнирани да го имитираат човечкиот зглоб за ефикасно тресење примероци. Може да се постави амплитуда за прилагодување на мешање од 0-15 степени, зголемувајќи го или намалувајќи го интензитетот на движењето на тресење за да одговара на голем број апликации кои бараат нежно, умерено или енергично тресење. Единицата за шејкер располага со до 8 колби. Може да се постави прилагодлива стегач за прсти за да одговара на бројот на колби што се користат на единицата за шејкер. Вграден тајмер за шејкер може да се постави до 60 минути, а шејкерот може да се постави со фиксна или променлива брзина за време на одреденото време на тресење.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата