• Со попуст
  • Неодамнешно
Хитроу Научни ХС20632Ц Природна Гума Пипет Филер, Сина

Хитроу Научни ХС20632Ц Природна Гума Пипет Филер, Сина

 
DEN 1392.00

Количината на стоката
Това е достапна

Ефикасно работење со една рака Контролирајте ја евакуацијата на воздухот, навлегувањето на течноста и издавањето течност со по три вентили кои содржат топчиња од нерѓосувачки челик отпорни на хемикалии во вентилите. Пинч ослободување-вентил за мазен проток на течност. Земја на потекло : Кина. Овој природен гумен филер за пипети е дизајниран за ефикасно работење со една рака. Контролирајте ја евакуацијата на воздухот, навлегувањето на течноста и издавањето течност со три вентили, од кои секој содржи топка од нерѓосувачки челик отпорна на хемикалии. Притиснете го вентилот за ослободување за мазен проток на течност. Филер одговара на пипети со стандардна големина. Црвениот филер за пипети е безбеден за пипетирање на каустика. Не содржи црн јаглерод и нема да се размачка. Димензии (L x w x d) : 54 x 54 x 130 mm.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата