• Со попуст
  • Неодамнешно
Водич за мешање на боја на тркала во боја Febwind, креативно боење на бојата, совпаѓање на бојата за мешање на бојата Упатство за учење за лак за шминка за шминка Училиш?

Водич за мешање на боја на тркала во боја Febwind, креативно боење на бојата, совпаѓање на бојата за мешање на бојата Упатство за учење

 
DEN 325.28

Количината на стоката
Това е достапна

Водич за мешање во боја што покажува основни принципи Карактеристики на сива боја, нијанси и тонови, дефиниции за термините во боја и илустрациите на бојата. Како да се користи се печати на површината. Како да се залеат и сенка, примарни, секундарни и терциерни референци и многу повеќе. Совршен за сликање, дизајн на тетоважа, дизајн на ентериер, креативни занаетчиски проекти и украсување на домови. Одлично за почетници, деца, ученици за тетоважи, уметници, наставници, сликари, дизајнери и други работници за професионални уметници. Големината е умерена и преносна, што ја прави едноставна за употреба и носење. Ротирајте непречено без да фатите. Се состои од 3 слоја, изработени од трајна обложена сјајна хартија. 2 парчиња со голема големина во дијаметар од 9,25 ". Врски или хармониите, што укажува на врски во боја, како што се комплементарната боја, поделени комплементарни бои и тријада бои.? Издржлив и точен - Водичот за мешавина во боја се состои од 3 слоја, изработена од трајна обложена сјајна хартија со мазна површина и мазна ротација . Обезбедува научно точен опис на боите засновани на цијан. Можете подобро да ги разберете односите во боја и да донесувате одлуки и комбинации со употреба на карактеристики на сива боја, нијанси и тонови, дефиниции во боја и илустрации во боја.? Алатка за лесна употреба- Како да се користи се печати на површината. Водич за мешање на боја што визуелно ги илустрира врските во боја и ги демонстрира резултатите, вклучувајќи сив скала, нијанси и тонови, дефиниции за термините во боја и илустрации во боја. Ова ротирачко тркало во боја од 360 степени ви помага во разбирањето на врските во боја и полесно да ги направите селекциите и комбинациите во боја. Широка апликација - креативно тркало во боја може да се користи во креативни занаетчиски проекти или уметнички дела како сликање, ватирање, дизајн на тетоважа, дизајн на ентериер и украсување на домови. Одлично за почетници, деца, ученици за тетоважи, уметници, наставници, сликари, дизајнери и други работници за професионални уметници. Одлично за учење и разбирање на теоријата на бои и совладување на бојата. ? Пакетот вклучува - овој пакет содржи 2 тркала во боја со дијаметар 9,25 инчи. Големината е умерена и преносна, што ја прави едноставна за употреба и носење. Тркалото на уметникот е одлична алатка за предавање на комплементарни бои и како тие работат (или не работат) заедно. Обезбедува поголема инспирација за комбинација на бои за вашите уметнички дела. Услуга за квалитет - Нашето тркало во боја доаѓа со едногодишна гаранција. Ако имате какви било прашања во врска со производот, ве молиме контактирајте не што е можно поскоро. Ние ќе одговориме брзо и ќе обезбедиме одлична услуга. ✨ Колор Мешање тркало - Предната страна е водич за мешање во боја што покажува основни принципи. Едноставно вртете го тркалото за да ги видите резултатите од мешањето во боја во прозорецот. Задната страна е илустрации на врски во боја или хармонии, што укажува на врски во боја, како што се комплементарната боја, поделени комплементарни бои и тријада бои.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата