• Со попуст
  • Неодамнешно
ASI ASIDM24-S2A 4 20MA Заштита на пренапони за контролни кола 24VDC, компактен 2 ниво на ДИН терминален блок, широк 6,2 мм, 3 фаза заштита, 2 жица

ASI ASIDM24-S2A 4 20MA Заштита на пренапони за контролни кола 24VDC, компактен 2 ниво на ДИН терминален блок, широк 6,2 мм, 3 фаза заштита,

 
DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

За употреба во контролни кола како што се 0-20m A, 4-20m A и 0-10 V Овозможува заштита за аналогна јамка од 1 4-20m A во согласност со IEC 61643-21 : 2000+A1 : 2008. Идеално за апликации со високо ниво на вклучување и исклучување. Три фази, диоди за апсорпција на ГДТ-МОВ-транзиција, заштитно коло. Двоен степен, хранете се преку врската на врвот и најавувачот на пренапони на дното. 1 24 VDC DIN Rail Surge Protector. 1 24 VDC DIN Rail Surge Protector. ASIDM24-S2 A е терминален блок на супресорот 24 VDC Suprege за заштита на контролните кола, како што се сигналите од 0-20m A, 4-20 MA и 0-10 V, кои обично се наоѓаат во автомобилските, индустриските и процесните контролни апликации. Овој заштитник на Surge 24 VDC е терминален блок со широк 6,2 мм со рејтинг на MCOV од 33 VDC и дизајн на монтирање на железница од 35 мм DIN за лесна инсталација.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата