• Со попуст
  • Неодамнешно
50 парчиња заштитници за прсти за гитара, 5 големини силиконски стражари за прсти, 5 бои анти -лизгачки прсти заштитници за гитара што свири мажи жени кои сметаат за ш?

50 парчиња заштитници за прсти за гитара, 5 големини силиконски стражари за прсти, 5 бои анти -лизгачки прсти заштитници за гитара

 
DEN 111.84

Количината на стоката
Това е достапна

✋ ☆ 【Висококвалитетни материјали】 : Заштитник на прстите на гитара е изработен од висококвалитетен силикон, кој е силен и отпорен на солза и обезбедува меко искуство со носење; Тој е издржлив, не е лесно деформиран, обезбедувајќи ефикасна заштита за прстите Спречете болни прсти и обезбедете убав тон кога свирите гитара. ✋ ☆ 【Заштитете ги прстите】 : 50 парчиња заштитна обвивка за заштита на прстите Усвојуваат хуманизиран дизајн, што ве тера да се чувствувате поудобно, фит, лесен за носење и расклопување. Дури и долгите часови на работа или вежбање можат да ги заштитат прстите од повреда, а со тоа да ја подобрат вашата работна ефикасност. ✋ ☆ 【Широк спектар на употреба】 : Заштитник на покритие на прстите може да работи добро во канцеларија, како што се броење, пополнување, сортирање и сортирање задачи, да ги заштити прстите од болка и пот и да го намали триењето на прстите при пишување на тастатурата. Може да се справи со флексибилен лепак, восок, розин, смола, мед и лепило за да донесе живот и удобност. ✋ ☆ 【Поставете ги прстите】 : Ние прилагодуваме 5 големини на силиконски ракав за прсти што не се лизгаат за вас, вклучувајќи голем, среден, мал, супер мал и супер мал (L, M, S, XS, XXS). Погодно за прстите на повеќето луѓе. Постојат 5 бои на заштитници за креветчиња со прсти за да изберат, транспарентни, небесни сини, жолти, розови и сини. ✋ ☆ 【Изненаден подарок】 : За оние кои сакаат свирење гитара или музичари, насловната на прстите за гитара е совршен подарок. Звукот на играње е поцелосен, пореален и нема да ги меле прстите. Чуварите на палецот од 50 парчиња можат добро да се применат на многу жици на инструменти, како што се гитара, мандолин, бас, бањо, укулеле, итн. и отпорен на солзи и обезбедува меко искуство со носење; Тој е издржлив, не е лесно деформиран, обезбедувајќи ефикасна заштита за прстите. Спречете болни прсти и обезбедете убав тон кога свирите гитара. ✋ ☆ 【Заштитете ги прстите】 : 50 парчиња заштитна обвивка за заштита на прстите Усвојуваат хуманизиран дизајн, што ве тера да се чувствувате поудобно, фит, лесен за носење и расклопување. Дури и долгите часови на работа или вежбање можат да ги заштитат прстите од повреда, а со тоа да ја подобрат вашата работна ефикасност. ✋ ☆ 【Широк спектар на употреба】 : Заштитник на покритие на прстите може да работи добро во канцеларија, како што се броење, пополнување, сортирање и сортирање задачи, да ги заштити прстите од болка и пот и да го намали триењето на прстите при пишување на тастатурата. Може да се справи со флексибилен лепак, восок, розин, смола, мед и лепило за да донесе живот и удобност. ✋ ☆ 【Поставете ги прстите】 : Ние прилагодуваме 5 големини на силиконски ракав за прсти што не се лизгаат за вас, вклучувајќи голем, среден, мал, супер мал и супер мал (L, M, S, XS, XXS). Погодно за прстите на повеќето луѓе. Постојат 5 бои на заштитници за креветчиња со прсти за да изберат, транспарентни, небесни сини, жолти, розови и сини. ✋ ☆ 【Изненаден подарок】 : За оние кои сакаат свирење гитара или музичари, насловната на прстите за гитара е совршен подарок.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата