• Со попуст
  • Неодамнешно
DJDLFA 22mm Self Reset копче за прекинувач за старт Стоп за стоп со симбол со стрелка XB2 рамен допир 1NC/1NO серија на копчето за прекинувач

DJDLFA 22mm Self Reset копче за прекинувач за старт Стоп за стоп со симбол со стрелка XB2 рамен допир 1NC/1NO серија на копчето

 
DEN 221.44

Количината на стоката
Това е достапна

Име на артикалот : Прекинувач на копчето за притискање Тип на акција : Моментно. Тип на контакт : 1 NC/NO. Дијаметар на монтирање на дупката : 22мм/0,87 "(7/8"). Дебелина на фит панел (прилагодлива) : максимум 5мм /0. Име на артикл : Прекинувач на копчето за притисок. ВИДОВИ АКЦИЈА : Моментно. Дебелина (прилагодлива) : Макс 5мм /0. Име на артикалот : Префрлување на копчето за притискање Тип : Моментарна Контакт Тип : 1 NC/NOMOUNT DOUNE DIAMETER : 22mm/0.87 "(7/8") дебелина на фитната панел (прилагодлива) : MAX 5 MM /0.2"SIZE : 39 x 29 x 55mm/1,5 " X 1.2" (L*W*H) Материјал : , Metal Button Боја : Црвена/Green Package Содржина : 1 X Прекинувач на копчето за притискање : Карактеристики : 2 Терминали на завртки, 1 N/C Тип на контакт, Црвен знак Моментен прекинувач за копче за притискање. Прекинувачите се структурирани компактно и работат брзо и нежно. Може да се користат широко користени за контрола на електромагнетниот стартер, контакт, реле и други електрични кола за автоматска контрола.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата