• Со попуст
  • Неодамнешно
PHNT 10PCS AC 250V/6A, 125V/10A , црна , Вклучена/исклучена SPST 2 PIN 2 Позиција Mini Boat Rocker Switch

PHNT 10PCS AC 250V/6A, 125V/10A , црна , Вклучена/исклучена SPST 2 PIN 2 Позиција Mini Boat Rocker Switch

 
DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Тип на контакт : SPST; Терминали : 2 пинови (2 позиција Вклучено/Исклучено); Боја : Црна ; Материјал : Најлон, сребрени месинг терминали, механички живот : повеќе од 100. Електричен живот : повеќе од 10,000 циклуси ;. Широко користена : За употреба во најразлични апликации, вклучувајќи автомобили, чамци, мотоцикли, модификации на електроника и многу видови на уреди за домаќинство, како што се диспензерот за вода, неблагодарна работа, тенџере со кафе и така натаму. Содржина на пакетот : 10x рокер прекинувач. Ако има проблеми со квалитетот во рок од 1 година, можете да ни испратите е -пошта. Ние ќе ви испратиме нови ;. Тип на контакт : SPST; Терминали : 2 пинови (2 позиција Вклучено/Исклучено); Боја : Црна ;. Материјал : Најлон, сребрени месинг терминали, механички живот : повеќе од 100. Електричен живот : повеќе од 10,000 циклуси ;. Широко користена : За употреба во најразлични апликации, вклучувајќи автомобили, чамци, мотоцикли, модификации на електроника и многу видови на уреди за домаќинство, како што се диспензерот за вода, неблагодарна работа, тенџере со кафе и така натаму.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата