• Со попуст
  • Неодамнешно
HFBTE 8мм мерач на боја на отворот Шарен екран колориметри Анализатор на тестер за разлика во боја со вградена камера за тестирање на формата и шарени примероци од кам

HFBTE 8мм мерач на боја на отворот Шарен екран колориметри Анализатор на тестер за разлика во боја со вградена камера за тестирање

 
DEN 15178.88

Количината на стоката
Това е достапна

❤❤ (1) Тоа е со вградена камера за прегледување на мерната област Погодно е да се види мерната област и погодно за тестирање на patterend и шарени примероци. ❤❤ (2) Шарениот екран на ширина од 2,4 "и преносен дизајн ве прават да се чувствувате удобно.8мм мерење на отворот, може да ги исполни вашите барања. Контрола чија боја не е униформа. ❤❤ (4) Повеќе вредности на бојата на просторот во боја : L*A*B 、 L*C*H 、 yxy : Да се ​​биде најчесто користен уред за тестирање, нашиот колометар со вградени индикатори за приказ на боја Програма за трансформација, што го прави нашиот уред може да се користи за тестирање на бои во многу различни индустрии. И не треба да ги претвори податоците за мерење со рачно, така што во голема мерка ја подобрува ефикасноста на работата. ❤❤ (5) Бесплатен софтвер за управување со бои : реално време приказ на квалификуван или не, генерирајте извештај за тестирање, зачувајте ги податоците за бојата, погодни за претпријатието да ја процени бојата и да ги контролира податоците за бојата. ❤❤ (1) Тоа е со вградена камера за прегледување на мерната област. Погодно е да се види Мерење на површина и погодна за тестирање на патници и разнобојни примероци. ❤❤ (2) Шарениот екран од 2,4 "ширина и преносен дизајн ве прават да се чувствувате удобно.8мм мерење на отворот, може да ги исполни вашите барања. ❤❤ (3) Тестирајте различни точки на примерокот и добијте ја просечната вредност. Широко се користи за контрола на бојата чија боја не е униформа. ❤❤ (4) Повеќе вредности на бојата во боја на простор : L*A*B 、 L*C*H 、 yxy : Да се ​​биде најчесто користен уред за тестирање, нашиот колометар со вградена програма за трансформација на индикатори за прикажување на боја, што го прави нашиот уред може да се користи за тестирање на боја во многу различни индустрии. И не треба да ги претвори податоците за мерење со рачно, така што во голема мерка ја подобрува ефикасноста на работата. ❤❤ (5) Бесплатен софтвер за управување со бои : приказ во реално време на квалификуван или не, генерирајте извештај за тестирање, зачувајте ги податоците за боја, погодни за претпријатието за проценка на бојата и да ги контролира податоците за бојата. ❤❤ е со вградена камера за прегледување на мерната површина. Погодно е да се види мерната област и е погодна за тестирање на патници и шарени примероци. ❤❤ Карактеристики : ● Прецизност на прикажете 0.01 ● Висока точност и стабилна изведба ● компјутер со софтвер за датум и датум и датум и Статистичко управување ● ● Yellowness и мерење на белината ● Мерење на повеќе точки за просек ● Голем простор на податоци ● Изградба на микро-камера, камера за преглед на примерок ● Може рачно да постави l*a*b*вредност за стандардни примероци ● Повеќе режими на боја Вредности ● Обезбедува точни поставки за мерење на времето Технички спецификации : ❤❤illumination Систем : 8/d (8 °/дифузно осветлување), SCI -тестирање на отворот Дијаметар : 8мм ❤❤ Мешање услови : CIE 10 ° Стандарден набудувач; Cie D65 извор на светлина ❤❤display : ❤❤ вредности на колориметар : l*a*b, l*c*h, △ e*ab, xyz, yxy, релативни вредности на RGB вредности на бојата : △ (l*a*b) △ (L*c*h) Вредности на белината : белина на ловци, белината на Ганц, вредности на жолтицата : Y1 ❤❤ Мешање Опсег : L* : 1-100 ❤❤ Извесност : Стандардна девијација во рамките на Делта Е*АБ*, под 0,08 (Состојба за тестирање : Мерка Белата табла за калибрација за просек) ❤❤storage : 100 комплети стандардни примероци; До 100 под секој стандарден примерок-време на мерење : Околу 0,5 секунди-мерење на светлината Извор : LED ❤❤Languages : Кинески, англиски јазик : Четири AA1.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата