• Со попуст
  • Неодамнешно
ND8 Мултико-стакло филтер за Олимп СП-550 уз

ND8 Мултико-стакло филтер за Олимп СП-550 уз

 
DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Тип : Цврст отпор на НД : гребење, вода, густина на маслото : 0,9 (3 запирања) Конструкција : Дебелина на стакло од Шот : 0,25 "(~ 6мм) Фоли : Штајнметц со висока ефикасност : X Оптичко нано (2 слој) менувач (светлина) : 99 Високо квалитетно стакло : Мулти зелено обложено - Полски со двоен слој. Тенок дизајн го минимизира вињетирањето. Отфрлање на водата, отфрлање на нафта, отпорна на гребење. , особено со филмови со голема брзина, да се снима движење кај субјекти како што се водопади, облаци или автомобили. ISO на филм со голема брзина (над ISO 400) и оставете го да се користи на отворено во светла состојба. Причина прекумерно изложување.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата