• Со попуст
  • Неодамнешно
АБС 3Д филамент 1,75мм дијаметар - без затегнување, без затнување и отпорност на добро влијание - поларно бело -1кг

АБС 3Д филамент 1,75мм дијаметар - без затегнување, без затнување и отпорност на добро влијание - поларно бело -1кг

 
DEN 527.52

Количината на стоката
Това е достапна

Силни и издржливи нишки на ABS : ABS (акрилонитрил бутадиен стирен) може да се пофали со голема издржливост што ви овозможува да испорачате квалитет и количина за секој проект Може да биде изшкуркана или измазнета со дополнителен процес. Еластична : Филаментот на акрилонитрил бутадиен стирен (ABS) е еден од најчестите 3Д материјали за печатење што се користи во индустријата за 3Д печатење. Препорачано за апликации со голема јачина и исто така е умерено флексибилен. Отпорност на топлина : Пластика на селото Кин може да издржи висок стрес и температура. Тоа е сила и умерена флексибилност го прави одличен избор за печатење во 3Д. Препорачана оптимална температура на печатење : 230ºC - 250 C. Оптимално температура во креветот : 110 C (препорачан филм на PEI). Светло и цврсто : Филаментот ABS е еден од најпопуларните материјали на 3 D печатење, од неколку добри причини. Тоа е лесна и цврста термопластика која има долг животен век, добра отпорност на влијание и флексибилност. Сите нишки се вакумирани запечатени со десикант. Достапно во различни големини и бои.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата