• Со попуст
  • Неодамнешно
Микро САТА Кабли|PCIe Gen3 8-Лента До Oculink Додаток Картичка

Микро САТА Кабли|PCIe Gen3 8-Лента До Oculink Додаток Картичка

 
DEN 1004.00

Количината на стоката
Това е достапна

Pcie Gen3 8-lane До OCulink (SFF-8612 8i) Додаток На Картичка (AIC) е решение за пренос на податоци со високи перформанси АИЦ обезбедува осум ленти За поврзување PCIe Gen3 И поддржува стапки на пренос на податоци до 8 gigatransfers во секунда (GT/s) по лента. Го користи стандардот За Конектор Окулинк (СФФ-8612 8и), кој е мал конектор за фактор на форма кој е дизајниран да обезбеди поврзување со голема брзина во компактен фактор на форма. Обично инсталиран во Слот За PCIe на матична плоча или во шасија за проширување На PCIe. Микро САТА Кабли PN# OCU-1615-8 L. PCIe Gen3 8 - лента До OCulink (SFF-8612 8i) Додаток-картичка (AIC) PCIe Gen3 8-лента До OCulink (SFF-8612 8i) Додаток-картичка (AIC) е решение за пренос на податоци со високи перформанси дизајнирано за поврзување на сервери, работни станици и системи за складирање. АИЦ обезбедува осум ленти За поврзување PCIe Gen3 И поддржува стапки на пренос на податоци до 8 gigatransfers во секунда (GT/s) по лента, обезбедувајќи вкупен пропусен опсег до 64 GT/s. >p>AIC го користи стандардот За Конектор OCulink (SFF-8612 8i), кој е мал конектор за фактор на форма кој е дизајниран да обезбеди голема брзина на поврзување во компактен фактор на форма.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата