• Со попуст
  • Неодамнешно
Викиншка Вежба И Алатка 02430 Ц Тип 240 Црна Завршница Џоббер Вежба 118 Степен Точка Хсс Бит

Викиншка Вежба И Алатка 02430 Ц Тип 240 Црна Завршница Џоббер Вежба 118 Степен Точка Хсс Бит

 
DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Висока Брзина Челик Општа Намена Работа 118 Степен Точка Црн Оксид Точка Од 118 Степени за дупчење за општа намена во благ челик, мек и обоен материјал. Челикот со голема брзина обезбедува добра отпорност на абење, може да се користи во апликации за општа намена за црни и обоени материјали. Црниот оксид спречува градење чипови, галење и заварување. Најчесто се користи за ниски јаглеродни, нерѓосувачки и црни метали. Спирални флејти со повисок агол на флејта за полесно отстранување на чиповите. Посветени На Квалитетот, Конзистентноста, Услугата и Квалитетот На Вредноста На Викиншката Вежба и Алатката започнува со најдобриот челик за алат што можеме да го купиме и завршува со производите од светска класа во нашиот каталог. Нашите алатки за сечење се дизајнирани, конструирани и извонредно изработени за да обезбедат долготрајна издржливост. Нашиот производствен капацитет од 74.000 квадратни метри сент Пол, Минесота е специјално дизајниран за единствена задача за ефикасно висококвалитетно производство на алатки за сечење. КОНЗИСТЕНТНОСТА е природен нуспроизвод на нашето искуство и посветеност на квалитетот. Во Викинг Вежба и Алатка, квалификувани машински оператори кои работат со најдобрите суровини во светот имаат способност да ви обезбедат конзистентни висококвалитетни производи од време на време, од година во година. На Нашите ултра Бор супер Премиум производи, ние рутински ги намалуваме признаените стандарди за толеранција на алатки за една половина за да се осигураме дека нашите клиенти добиваат вежби произведени до најтесната можна спецификација и најголема конзистентност и точност.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата