• Со попуст
  • Неодамнешно
ЛИЈУН комплет за Чистење Оџаци Комплет За Сушење Вентилација За Чистење Комплет За Сушење Вентил За Чистење Четка За Отстранување Влакна Камин Четки За Оџаци Синт?

ЛИЈУН комплет за Чистење Оџаци Комплет За Сушење Вентилација За Чистење Комплет За Сушење Вентил За Чистење Четка За Отстранување

 
DEN 1545.60

Количината на стоката
Това е достапна

Quight quallets комплетите за чистење на отворот за сушење направени од најлон нема да се разделат или скршат додека чистите ●ПОДОБРЕТЕ ЈА ЕФИКАСНОСТА на РАБОТАТА на МАШИНАТА за СУШЕЊЕ сушење со користење на оваа четка за чистење на наталожената влакненца и прашина во отворот за сушење, каналот и издувната порта. ●Лесно се склопува и заштедува пари : можете лесно да поврзете повеќе прачки за чистење на отворот за сушење за да го продолжите дофатот сами. Чистење на отворот за сушење сами и заштедете пари. Исто така, ви помага да избегнете скапи поправки од натрупување нечистотија или случајни пожари. €СПРЕЧУВАЊЕ НА РИЗИЦИ ОД ПОЖАР}акумулацијата На Влакненца може да биде опасна и неуспехот да се исчисти тоа е водечка причина за пожари во машината за сушење алишта. Отстранете ја влакната периодично е единствениот начин да се спречи ризикот од пожари во фен. ①ЗАДОВОЛСТВОТО на КЛИЕНТИТЕ сите четки и флексибилни прачки се индивидуално тестирани, доколку имате какво било прашање, ве молиме контактирајте не. Ве советуваме да го прочитате корисничкиот манул пред да го користите. Комплет за Чистење На Вентилатор за Сушење Четка За Чистење На Влакненца За Отстранување На Влакна Четки За Оџаци Синтетичка Четка За Глава Користете со Или Без Моќна Вежба Опис На Производот Спецификација : Главен Материјал : Должина На Најлонрод(Единечна) : Вклучен е 610мм / 2фтпакет : 1 Сет Х Четка За Оџак Китоу За Употреба : Чекор 1 : Поврзете ги прачките ДВА по ДВА;Чекор 2 : Закачете ја влакната со прачки;чекор 3 : Ставете Ја Четката Во Грипот;Чекор 4 : Лизнете Ја Шипката Во Грипот;Чекор 5 : Закачете Ја Вежбата Со Прачката;Чекор 6 : Започнете со чистење На Оџакот.Карактеристики : *Чистење на шпоретот сами и заштедете пари. Може да се користи со електрична вежба, со помош на голема ротациона сила, влакната можат да го отстранат дури и најтврдоглавото натрупување во внатрешноста на грипот или оџакот.* Помага во спречување на грип пожари . Главата на четката изработена од најлонски материјал, отпорност на висока температура, против стареење, не е лесно да се кородира, што го прави метењето поефикасно.


Клучни карактеристики

Main Material:
Nylon
Rod Length(Single):
610mm / 2ft
Package Included:
1 Set x Chimney Brush Rod Kit:
How To Use:
Step 1:
Connect the rods TWO by TWO;
Step 2:
Attach the bristle with rods;
Step 3:
Put the brush into the flue;
Step 4:
Slide the rod into the flue;
Step 5:
Attached the drill with the rod;
Step 6:
Start cleaning the chimney.
Features:
*Cleaning your stove by yourself and save money. Can be used with an electric drill, with the help of large rotational force, the bristles can remove even the most stubborn build up inside the flue or chimney.:
*Helps prevent flue fires. Brush head made of nylon material, high-temperature resistance, anti-aging, not easy to corrode, making the sweep more efficiency.:
*Removing lint buildup from your dryer duct helps reduce drying time and improve dryer performance, while extending the life of your dryer.:
*it won‘t scratch the inner surface of the chimney flue. Easy to assemble and disassemble, and you can connect multiple rods to extend your reach.The rods are flexible which can perfectly get through those tough flue bends.:
*The best part is, you can reuse this kit year after year, saving hundreds of dollars on expensive cleaning services.:
Notes:
1.Please allow 1-3cm (0.4-1.18) difference due to manual measurement and slight color variation for different display setting.:
2.NOT WORKING WITH FLEXIBLE FOIL DUCT.:
chimney sweep kit cleaning extends up to 30 feet cleaner tools system with brush 9 flexible rods dryer duct 2-in-1 fireplace drier vent lint sweeping drill attachment synthetic head rod remover dry long nylon rotary drive kits reusable 18 ft :

Слични производи во категоријата