• Со попуст
  • Неодамнешно
ШТО МЕМ? Некохерентно Семејно Издание-Семејната Игра Каде Што Се Натпреварувате Да Го Погодите Глупоста

ШТО МЕМ? Некохерентно Семејно Издание-Семејната Игра Каде Што Се Натпреварувате Да Го Погодите Глупоста

 
DEN 297.12

Количината на стоката
Това е достапна

Елоу Па (лол) : оваа партиска игра е совршен додаток на урнебесната семејна игра ноќ Некохерентна, нашата најпродавана игра што ги зафаќа социјалните медиуми, сега го направи ПГ за семејна веселост Семејна Забава : оваа семејна игра е наменета за возраст од 12+ и се охрабрува да се игра со 2 + играчи (од сите возрасти). Како Да Се Игра : судијата за секој круг го превртува тајмерот и држи картичка за да можат само тие да го видат одговорот, но сите други ја гледаат глупавата фраза. Сите останати гласно го читаат предниот дел од картичката. Кој прв ќе ја декодира фразата, ја добива картичката. Кога картичката е декодирана или преведувачите избрале да поминат, судијата ја повлекува следната картичка. Откако ќе истече тајмерот или ќе се декодираат 3 картички, рундата е завршена, а следното лице станува судија. Што Има Внатре : Содржи 400 картички, упатства и 1 супер високотехнолошки тајмер за песок и упатства. Доведени до Вас Од Она што Го Мем? : Ние, исто така, правиме други семејни партиски игри инспирирани од поп-културата. Проверете ја нашата продавница за повеќе добри работи.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата