• Со попуст
  • Неодамнешно
4 Адаптери за Тркала 6х5, 5 до 8х170 Дебелина 2 Инчи Со 125мм Центар Центрична Усна

4 Адаптери за Тркала 6х5, 5 до 8х170 Дебелина 2 Инчи Со 125мм Центар Центрична Усна

 
DEN 5158.56

Количината на стоката
Това е достапна

€Цел●Конвертирај од 6 навртки возило на 8 навртки тркало, што значи ставање 8 навртки тркала на 6 навртки возило Quit Возилото Fit Возила од 6x5, 5" или 6x139, 7mm шема на завртки. Вашиот гаражен филтер е да го потврдите поставувањето на вашето возило само, а не за тркалата. ●Конвертирај Тркало●Конвертирај во тркало мора да биде 8х170мм шема на завртки. Продадени од 2 пара (4 адаптери). Quality Deversuration Quality TRUE FARGED 6061 T6 лесна палка. ЦПУ машински со прецизна изработка. Карактеристики во голема носивост и задржи акции возење. Анодизиран за отпорност на корозија. Термички обработени челични столпчиња од 10,9 степени. ①Внимание 14х1, 5 столпчиња; дебелина од 2" (50мм); централна дупка од 108мм; Адаптерите ќе ви дадат проширен став, како и поголема стабилност. Ако столпчињата на возилото излегуваат надвор од адаптерот за внатрешно парче, ќе треба да ги избричите навртките од вехил. Информации за производот : овие дводелни адаптери за тркала од типот на конверзија се користат за конвертирање на 6 навртки 5,5-инчен (139,7 мм) центар на шаблонот за завртки за да се вклопат тркала од 8 навртки 170мм шема на завртки. Адаптерите се изградени со 125мм центрична усна за поддршка На F250 Или F350 супер должни тркала за фабричко вклопување. Тие ќе ги распоредат вашите тркала за 2 инчи. Проверете дали имате доволно дозвола. ЦПУ обработена со прецизна изработка користејќи 6061 т6 воздушна квалитетна палка, опремена со голема носивост и отпорност на корозија. Висококвалитетни столпчиња се претходно инсталирани. Продаден како сет од 4 за сите четири тркала. Центар центричен дизајн за цврсто вклопување и на возилата и на фабричките тркала наведени подолу.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата