• Со попуст
  • Неодамнешно
Цукпумне Цар Чарлс III Сет За Вечера | Кралот Чарлс 3-ти Бантинг Хартиени Чаши Чинии Салфетки Чаршав Декорација На Забава | Кралска Прослава На Крунисување На Кралот М

Цукпумне Цар Чарлс III Сет За Вечера | Кралот Чарлс 3-ти Бантинг Хартиени Чаши Чинии Салфетки Чаршав Декорација На Забава | Кралска Прослава

 
DEN 415.84

Количината на стоката
Това е достапна

[Прослава на Наследството На Новиот Крал] Покажете ја вашата гордост во ВЕЛИКА британија, Унион Џек Партија Материјали Сет се користи за да ја покажат својата патриотски вредности и да го прослават овој историски настан [Чистете погодно] може да се повлече директно по употреба, што исто така заштедува време за чистење, сетот за прибор За Вечера На Кралот Чарлс ви помага да заштедите многу време подготвувајќи се за забавата и може да собере топла и ладна храна. [Материјал За Одделение за храна] Изработен од материјал од хартија за храна, садовите За крунисување На Кралот Чарлс ТРЕТИ ви помагаат лесно да ја послужите забавната храна, можете да ја користите со доверба. [Широко Применливо] Унион Јаскек чаршав се користи За јубилејни прослави На Кралот Чарлс ТРЕТИ, спортски настани или кој било настан со патриотска тема, совршен за национални тематски забави, широко применет во многу прилики. [Одлично За Забава] Доаѓа со срдечни додатоци, Комплетот Садови За Вечера На Кралот Чарлс ТРЕТИ ги задоволува вашите различни потреби, вклучувајќи 16 секачи, вилушки, лажици, хартиени чаши, хартиени чинии од 7 инчи, хартиени чинии од 9 инчи, 20 хартиени салфетки, 1 знаменце и 1 чаршав. Описи : Унија Џек Партија Материјали постави карактеристики Унија Џек и Кралот Чарлс ТРЕТИ знаме, печатени со прекрасни дезени и живописни бои, совршени за украси за забави и садови за јадење, создавајќи силна празнична атмосфера.


Клучни карактеристики

Material:
paper + PVC
Table cloth size:
about 220*130cm/86.61*51.18 inches
Bunting flag:
about 250cm/98.4 inches
Tableware:
about 17 cm/6.7 inches
Small flat plate:
about 18 cm/7 inches
Large flat plate:
about 23cm/9 inches
Paper Cup:
9oz
Weight:
about 800g
Packing List:
16 x Cutter :
16 x forks :
16 x spoon :
1 * Tablecloth :
16 x cups :
16 x Plates (7 inches/17.8 cm) :
16 x Plates (9 Inches/22.8 cm) :
20 x Paper Napkins :
1 x Flag :

Слични производи во категоријата