• Со попуст
  • Неодамнешно
Легрис 3527 00 17 Цинк-Обложени Челик Притисни-За-Поврзување Фитинг, 90 Степен Еден Бенџо Болт, 3/8

Легрис 3527 00 17 Цинк-Обложени Челик Притисни-За-Поврзување Фитинг, 90 Степен Еден Бенџо Болт, 3/8

 
DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Бенџо болт погоден за 3538, 3539, 3549 бенџо тела Машки БСПП теми за поврзување со женски навојни цевки. Цинк-обложени челик тело. Се справува со притисоци до 290 psi (20 бари) и работен температурен опсег од -20 до +80 Степени C (-4 до +176 Степени F). Овој легрис 3527 90-степен еден бенџо болт е никел-обложени месинг притисни-за-поврзување фитинг. Бенџо болтот е погоден за употреба со легрис 3538, 3539 и 3549 бенџо тела. Таа има Машки Британски Стандардни Цевки Паралелни (БСПП) теми за поврзување со женски навојни цевки. Нишките НА БСПП создаваат поцврста заптивка од прави нишки. Овој фитинг е изработен од месинг – месинг обложен со никел за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и мала магнетна пропустливост и никел за отпорност на корозија, феромагнетни својства, јачина при високи температури и цврстина и еластичност при ниски температури. Фитингот е погоден за ракување со притисоци до 290 фунти по квадратен инч (пси) (20 бари) и има опсег на работна температура од -20 до +80 степени Целзиусови (-4 до +176 Степени Ѓ). Оваа единечна цевка за завртки од 90 степени е погодна за употреба во апликации за воздух, вода, масло, хемикалии и храна. Фитинзи за цевки се компоненти што се користат за поврзување, разгранување, прекинување и менување на насоката на цевките во пневматски и хидраулични системи.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата