• Со попуст
  • Неодамнешно
Мистични моменти | Масло од сончогледово носач - 1 литар - чисто и природно масло совршено за коса, лице, нокти, ароматерапија, масажа и разредување на маслото веган Г?

Мистични моменти | Масло од сончогледово носач - 1 литар - чисто и природно масло совршено за коса, лице, нокти, ароматерапија, масажа и разредување

 
DEN 415.20

Количината на стоката
Това е достапна

Ботаничко име : Helianthus annuus Разновидност на нафта : Нашата колекција на масла за превозникот е достапна во разновиден број на големини за да одговараат на вашите потреби. Без разлика дали купувате за себе, пријател или некој близок, ќе го најдете вистинскиот производ. За нас : Мистичните моменти се дел од корпорацијата Мадар, ДОО, деловна сопственост на семејство заснован на работ на Новата шума. Се гордееме со тоа што им нудиме на нашите клиенти висок стандард на квалитет, конкурентни цени, брза испорака и одлична услуга за клиенти. Документи : Лист за безбедносни податоци, документ на ИФРА, алергенски документ и етикети за CLP се достапни на барање. Масло од сончоглед на носач - 1 литар - 100% чисто ботаничко име : Хелиантс Анус Метод на екстракција : Маслото изразено и рафинирано од семето од типот на преработка на сончоглед : РБДВ Добиено од : Семиња Земја на потекло : Опис на Франција : Маслото од сончоглед има големи количини на количини на Витамини А, Б, Д и Е, минерали, лецитин, инулин, незаситени масни киселини и е многу хранлива за кожата. Неговата висока содржина на лецитин го прави корисен производ во креми и лосиони бидејќи може да помогне во емулгирање на масла. Боја : Многу бледо жолт ароматичен опис : Сончогледот има многу малку мирис карактеристика на повеќето масла за носачи вообичаени намени : разноврсно масло што може да се користи на сите типови на кожа, дури и мрсна кожа бидејќи е многу суво масло.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата