• Со попуст
  • Неодамнешно
Enesco расте девојки „Русокоса на возраст од 12“ порцеланска фигура, 5,75 “, златна, роза

Enesco расте девојки „Русокоса на возраст од 12“ порцеланска фигура, 5,75 “, златна, роза

 
DEN 252.00

Количината на стоката
Това е достапна

Порцелански бисквит Направени во САД или увезени. „Русокоса на возраст од 12 години“ порцеланска фигура од колекцијата за растечки девојки. Растењето девојки е совршен подарок за родендени и специјални прилики во животот на една девојка. Изложува русокоса девојка во фустан од лаванда, која држи роза и сончање. Направен од висококвалитетен порцелан на бисквити. Висина од 5,75 инчи (14,6 см). Порцелански бисквит. Направени во САД или увезени. „Русокоса на возраст од 12 години“ порцеланска фигура од колекцијата за растечки девојки. Растењето девојки е совршен подарок за родендени и специјални прилики во животот на една девојка. Изложува русокоса девојка во фустан од лаванда, која држи роза и сончање. Направен од висококвалитетен порцелан на бисквити. Висина од 5,75 инчи (14,6 см). Од генерација на генерација, растењето девојки од подарокот Енеско ги слави радостите на детството на една млада жена. Совршено за ќерки, внуци, внуки, сестри или братучеди, секое уникатно парче дозволува комеморацијата на секоја возраст во текот на животот на девојчето. Симпатична русокоса девојка стои облечена во фустан од лаванда со роза во едната рака и сончање во другата.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата