• Со попуст
  • Неодамнешно
keme abrasives 25-пакет 4,5 Inx.0.045 INX78 Во тркалото за сечење, сечење метали за општа намена, сечење на диск Ултра тенок метал и не'рѓосувачки челик

keme abrasives 25-пакет 4,5 Inx.0.045 INX78 Во тркалото за сечење, сечење метали за општа намена, сечење на диск Ултра тенок метал и не'рѓосувачки

 
DEN 399.84

Количината на стоката
Това е достапна

【25 пакет】 : Оваа листа е за пакет од (25) парчиња од нашите тркала за сечење од 4,5 инчи Високи перформанси тенки 4,5 "x 0.045" отсечете го тркалото 7/8 "метален центар и дебелина од 0,045". Ултра-тенок дизајн за минимална загуба на материјал. Performance Performance】 Тенки 0,045 "Дизајн на сечење на тркалото за брзо сечење на Брз. Совршено компатибилно со сите меленици со агол од 4,5 инчи со 7/8-инчен арбор, кои работат до 13.300 вртежи во минута и 80m/s. Агресивно дејство за сечење. 【Апликации】 Овие тркала за сечење се дизајнирани за сечење фиберглас, челик, железо, пластика, не'рѓосувачки челик и други измет метали. 【Безбедност】 Носете ги сите применливи безбедносни опрема при користење на овие дискови (очи/уши/раце/раце/раце/раце/раце/раце/раце/раце/раце/раце /тело/итн. · Тежина на пакетот : 1,56lb / 0,71kg ​​· Материјал : Третираниот абразивен абразивен абразивен ќе се пресече дрво, краткиот одговор е да. Но, не е идеален и повеќето добрите би советувале да не се користи метален диск за сечење за да се намали дрвото. Зошто е Тоа затоа што со употреба на абразивно сечило на мелница за да се намали запалив материјал како дрво може да резултира во трагедија.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата