• Со попуст
  • Неодамнешно
Супер заштитно чисто лице_shield за деца - kejycc HD транспарентно анти -мастило Full Face_shield , еднократно око, нос, заштита од безбедност на устата, сина боја

Супер заштитно чисто лице_shield за деца - kejycc HD транспарентно анти -мастило Full Face_shield , еднократно око, нос, заштита од безбедност

 
DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

☛ 【Ефективна и сеопфатна заштита】-Голема површина од веѓите до брадата за да се спречи странска агресија, целосна заштита на лицето од капки вода, плунка, прскања, масло и прашина, добро дизајнирана контура на производи погодна за заштита на очите, носот и устата, соодветно за какви било активности во затворен или на отворено ☛ 【Anti-Fog Transparent】-Повторното користење на безбедносното лице за анти-магла ја одржува јасно и им овозможува на луѓето да го видат вашиот израз затоа што има повеќе простор внатре и може да добиете подобра циркулација на воздухот. Луѓето кои носат очила не мора да се грижат за леќите кои се магла заради посилниот заптивка околу носот. ☛ 【Подобро дишење】- Иновативниот дизајн на нашето чисто лице_sheild го одржува вашето лице ладно и суво. Носењето е задоволство! Тоа го олеснува дишењето, така што можете да го носите цел ден без да сакате да го тргнете. Надградените компоненти за дишење ви помагаат да дишете подобро. ☛ 【Удобен дизајн】-15 × 17 см/5,9 × 6,69 инчи. Се вклопува за повеќето деца/тинејџер. ☛ 【Повторно употреба】- Ова е практично и преносно решение за заштита за Face_shield со стаклени додатоци, дизајнирани да бидат едноставни и сигурни, отстранливи и еднократно.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата