• Со попуст
  • Неодамнешно
3x18 БЕСПЛАТНИ РЕМИ, АЛУМИНУМ ОКСИДЕН БЕЗБЕДНОСТ, СОСТОЈБА НА ПАРТИРА

3x18 БЕСПЛАТНИ РЕМИ, АЛУМИНУМ ОКСИДЕН БЕЗБЕДНОСТ, СОСТОЈБА НА ПАРТИРА

 
DEN 191.68

Количината на стоката
Това е достапна

✔ 【Асортиман на асортиман】 14 пакет 3 x 18 шкурка на ременот (2 парчиња од секоја решетка : 40/60/80/120/150/240/400) ги исполнуваат вашите барања за различни апликации ✔ 【Премиум материјал】 Направен од премија со отворен палто алуминиум оксид жито, има добра отпорност на абразија, анти-статичко, отпорни на влага и топлина. ✔ 【Интерфејс на фирмата ремен】 Прецизност Инженерна дво-насочена лента за спојување на спојници Анти-ударни стеарат за намалување на смолата на топлина и создавање на смола над поврзување на смола за долг живот на ременот. ✔ 【Трајно】 Анти-статички и печење, плус додаток во смолата за да се спротивстави на оптоварувањето, има добра отпорност на абразија, анти-удар. ✔ 【Апликација】 Работи со асортиман на машини и апликации за пескарење на ременот од 3х18 инчи-обезбедувајќи алатка за соблекување и пескање со тешка должност за дрво, алуминиум, фиберглас, гума, пластика и не-ферозни метали. 3x18 Основни карактеристики на шкурка на ременот : ✔ Асортиман на ремени за пескање за да ги исполни вашите барања за различни материјали и апликации. ✔ Овие алуминиумски оксидни ремени за пескарење се додаваат во смолата за да се спротивстават на оптоварувањето, анти-статичкото и да се перат, ефикасно го намалуваат блокирањето на прашината, извонредно во издржливост.


Клучни карактеристики

Material:
Aluminum oxide
Assorted Grits:
40/60/80/120/150/240/400
Package Quantity:
14 pcs
Size:
3x18 inch
Package Included:
14 pcs 3x18 belt sander paper
2 x 40 Grit:
2 x 60 Grit:
2 x 80 Grit:
2 x 120 Grit:
2 x 150 Grit:
2 x 240 Grit:
2 x 400 Grit:

Слични производи во категоријата