• Со попуст
  • Неодамнешно
Мрежа на црна кутија - EME1P2O -005 - прекинувач за напојување на црна кутија - 220VAC, нормално отворен со 5 -метри. Кабел - 4,5 ширина x 1,6 длабочина x 3,1 висина

Мрежа на црна кутија - EME1P2O -005 - прекинувач за напојување на црна кутија - 220VAC, нормално отворен со 5 -метри. Кабел - 4,5 ширина x

 
DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

110 VAC прекинувач за напојување нормално отворен сензор за системот за набудување на животната средина 110 VAC прекинувач за напојување нормално отворен сензор за системот за набудување на животната средина. 110 VAC прекинувач за напојување нормално отворен сензор за системот за набудување на животната средина. Центарот за систем за набудување на животната средина е достапен начин за следење на помалите инсталации. Делува како централен центар на системот за набудување на животната средина во ограничени области. Поврзете го на или мрежа, прикачете сензори на системот за набудување на животната средина и подготвени сте далечински да го видите статусот на центрите за податоци и другите објекти. Изберете монитори за температура, влажност, моќ или течности. Или, знајте кога вратите на кабинетот на серверот се отворени или затворени и дали кабинетот се прегрева. Користете го за далечинско следење и управување со уреди како што се HVAC системи, безбедносна опрема, UPSS, генератори и индустриска опрема. Овие центри имаат Auto Sensing RJ-45 порти за поврзување на кој било од интелигентните сензори на системот за набудување на животната средина. Достапни се и комплети за центар, кои вклучуваат центар и сензор. Центарот е паметен. Неговиот вграден веб -сервер ви овозможува да користите стандарден веб прелистувач за да го видите статусот на сензорот преку која било IP мрежа дури и на Интернет. Проверете го статусот на вашиот центар за податоци од вашата канцеларија, од дома или од патот. Тој е целосно управуван со SNMP, така што можете лесно да ја интегрирате во која било мрежа управувана од SNMP и да ја следите преку стандарден софтвер SNMP, како што е HP Open View.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата