• Со попуст
  • Неодамнешно
Transmiter Bluetooth приемник, Kindrm 4in1 Mini USB Bluetooth 5.0 Аудио предавател и безжичен Bluetooth 3,5mm AUX адаптер приемник за автомобил/домашни стерео слушалки за звучници ТВ компјутер Про?

Transmiter Bluetooth приемник, Kindrm 4in1 Mini USB Bluetooth 5.0 Аудио предавател и безжичен Bluetooth 3,5mm AUX адаптер приемник за

 
DEN 894.40

Количината на стоката
Това е достапна

USB целосно безжичен приемник или режим на предавател (Приклучете и играјте без возач). Bluetooth Aux приемник или режим на предавател (не е потребна батерија. USB напојување). Комплетен безжичен режим : Приклучете го приемникот на предавателот во USB -портата и почекајте неколку секунди. Потоа допрете го копчето за функција на уредот. Режим на прекинувач во режимот на приемник (сини светло трепка). Потоа вклучете го вашиот Bluetooth уред. Потоа, пронајдете го во поставките за Bluetooth на телефонот да бидат спарени (M135). Допрете пар и уживајте во безжична музика. Сината светлина трепка за време на процесот на спарување, а сината светлина престанува да трепка откако спарувањето е успешно. Bluetooth Aux режим : Вметнете го приемникот на предавателот во USB -портата (ако вашиот уред нема USB порта. Можете да користите полнач за мобилен телефон или мобилно напојување, итн. Потоа, користете аудио кабел од 3,5 мм за да го поврзете производот со аудио уред што не е Bluetooth и пронајдете го во поставките за Bluetooth на телефонот што треба да се спари (M135). Допрете пар и уживајте во безжична музика. Сината светлина трепка за време на процесот на спарување, а сината светлина престанува да трепка откако спарувањето е успешно. USB целосен безжичен режим : Приклучете го приемникот на предавателот во USB -портата и почекајте неколку секунди. Потоа допрете го копчето за функција на уредот. Режим на прекинувач во режимот на предавателот (црвена светлина трепка). Потоа вклучете го вашиот Bluetooth уред, предавателот автоматски ќе ги бара вашите уреди за примање Bluetooth (како што се Bluetooth слушалки, Bluetooth звучник, Bluetooth приемник, итн. Bluetooth Aux режим : Вметнете го приемникот на предавателот во USB -портата (ако вашиот уред нема USB порта. Можете да користите полнач за мобилен телефон или мобилно напојување, итн. Потоа, користете 3,5мм аудио кабел / RCA аудио кабел за да го поврзете производот со ТВ, компјутер и други уреди, а потоа вклучете го вашиот Bluetooth уред. Пренесувачот автоматски ќе ги бара вашите уреди за примање Bluetooth (како што се слушалки за Bluetooth, Bluetooth звучници, Bluetooth приемници, итн. Во режимот на предавателот, ако уредот не е спарен со аудио -уредот што го сакате. Лесно притиснете го копчето за функција. Автоматски ќе пребарува и ќе се поврзе со следниот уред. Примачот на USB Bluetooth предавателот само пренесува аудио и не може да пренесува датотеки. Режимот на предавателот може потоа да поврзе само еден Bluetooth уред. Да ги направи перформансите на предавателот и приемникот постабилни. Затоа, не постои вградена функција за микрофон во овој предавател на приемник Bluetooth. Надграден приемник за аудио предавател со 4-во-1 USB Bluetooth. Наменето за не-Bluetooth телевизор, компјутер, стерео системи за автомобил / дома. Хуманизираниот дизајн (целосно безжична употреба или употреба на AUX) ја прави вашата употреба попогодна. Дизајнот на копчињата е лесен за употреба, можете лесно да ги менувате режимите. Без батерии, приклучок и играјте, со опсег на поврзување до 10 метри, можете да се ослободите од неуредните кабли и лесно да доживеете безжична музика. Погоден и компактен дизајн го прави вашиот аудио систем да изгледа мазен и убав. USB режим : Ако вашиот не-Bluetooth аудио систем има USB приклучок. Треба само да го приклучите нашиот уред во USB приклучок на не-Bluetooth аудио систем. Нежно притиснете го и држете го копчето за функција на USB Bluetooth Adapter Adapter, можете лесно да се префрлите помеѓу режимот на предавателот или режимот на приемник (црвената светлина е режим на предавател, сината светлина е режим на приемник). Приклучувајте и играјте, нема потреба да го инсталирате возачот, нема потреба од помошниот кабел, да ви овозможи лесно да уживате во безжична музика. Aux Mode : Ако вашиот не-Bluetooth аудио систем нема USB приклучок. Можете да го користите вклучениот кабел Aux за да се вклучите во приклучокот Aux на уредот. Потоа, вклучете го USB на уредот во вашиот USB-погон (како што е полнач за полнач за автомобили / wallид / мобилно напојување) за да го напојувате уредот. Нежно притиснете го и држете го копчето за функција на уредот за лесно да го вклучите режимот на уредот (црвената светлина е режим на предавател, сината светлина е режим на приемник). Дозволете му на вашиот уред веднаш да има безжична Bluetooth функција. Широка компатибилност : Нашиот адаптер за аудио предавател на Bluetooth е полесен за употреба од повеќето приемници на предавателот на пазарот, а квалитетот на звукот е појасен. Компатибилен со повеќето аудио опрема на пазарот. Режим на предавател : Можете да спарите ТВ, компјутер, проектор и други уреди за да пренесуваат аудио во Bluetooth слушалки, домашно стерео, итн. Во режим на приемник : Можете да пренесете музика од уреди со овозможени Bluetooth (како што се i Phone, i Pod, i Pad, таблет и други паметни телефони) до стерео систем на автомобили и дома. Сигурен квалитет : Со надграден V5.0 + EDR со висока дефиниција на аудио технологија, нашиот безжичен приемник за предавател на Bluetooth AUX може да биде поврзан со уредот постабилно, а интелигентното намалување на бучавата може да го намали бучавата за да обезбеди одлични стерео ефекти.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата