• Со попуст
  • Неодамнешно
4,5, 6, 8, Мм Карбид Врвот Вежба За Каменина, Бетон, како што е опишано, 8мм

4,5, 6, 8, Мм Карбид Врвот Вежба За Каменина, Бетон, како што е опишано, 8мм

 
DEN 729.60

Количината на стоката
Това е достапна

Одлично за дупчење дупки во стакло, керамичка плочка, ѕид од тули или бетон итн Мала отпорност на сечење, подобрување на трепанирањето. Обезбедете непречено, прецизно дупчење во порцеланска плочка, мермер, ѕид од тули и стакло. Силна цврстина и отпорност на абење, може да се инсталира во рачната вежба, електрична вежба. Висококвалитетен цементиран карбид со армирана глава што спречува пукање на малку и обезбедува подолг век на траење. Опис : - Одлично за дупчење дупки во стакло, керамичка плочка, ѕид од тули или бетон итн - Силна цврстина и отпорност на абење, може да се инсталира во рачната вежба, електрична вежба. - Мала отпорност на сечење, подобрување на трепанирањето - Обезбедете непречено, прецизно дупчење во порцеланска плочка, мермер, ѕид од тули и стакло - Висококвалитетен цементиран карбид со армирана глава што спречува пукање на бит и обезбедува подолг животен век спецификација : - Материјал : Карбид - Боја : како што покажува сликата - Големина : како подолу - Дијаметар 4мм/0,16 инчи, Вкупна должина : 60мм/2,36 инчи; 3,4 мм/0,13 инчен стебло - дијаметар 5мм/0,20 инчи, вкупна должина : 62мм/2,44 инчи; 4,0 мм/0,16 инчен стебло - дијаметар 6мм/0,24 инчи, вкупна должина : 72мм/2,83 Инчи; 4,8 мм/0,19 Инчен стебло - дијаметар 8мм/0,31 инчи, вкупна должина : 72мм/2,83 инчи; 5,9 инчи мм/0,23 инчен стебло - дијаметар 10мм/0,39 инчи, вкупна должина : 81мм/3,19 инчи; 7,1 мм/0,28 инчен стебло - дијаметар 12мм/0,47 инчи, вкупна должина : 85мм/3.


Клучни карактеристики

- Material:
Carbide
- Color:
As picture show
- Size:
As below
- Diameter 4mm/0.16 inch, Total length:
60mm/2.36 inch; 3.4mm/0.13 inch shank
- Diameter 5mm/0.20 inch, Total length:
62mm/2.44 inch; 4.0mm/0.16 inch shank
- Diameter 6mm/0.24 inch, Total length:
72mm/2.83 inch; 4.8mm/0.19 inch shank
- Diameter 8mm/0.31 inch, Total length:
72mm/2.83 inch; 5.9mm/0.23 inch shank
- Diameter 10mm/0.39 inch, Total length:
81mm/3.19 inch; 7.1mm/0.28 inch shank
- Diameter 12mm/0.47 inch, Total length:
85mm/3.; 8.2mm/0.32 inch shank
Package Includes:
1 piece drill bit:
Note:
Due to the light and screen setting difference, the item's color may beslightly different from the pictures. Please allow slight dimensiondifference due to different manual measurement.:

Слични производи во категоријата