• Со попуст
  • Неодамнешно
Bolaazul 8K DisplayPort 2.0 Кабел 16ft, 16K DP кабел 2.0 Gaming Monitor Cable DP машки до DP машки GSYNC/FREESYNC 80GBPS HDR10 ARC HDCP поддржан за компјутерски ТВ

Bolaazul 8K DisplayPort 2.0 Кабел 16ft, 16K DP кабел 2.0 Gaming Monitor Cable DP машки до DP машки GSYNC/FREESYNC 80GBPS HDR10

 
DEN 351.84

Количината на стоката
Това е достапна

Болазул е специјализиран за ова поле во последните десет години Ние не само што обезбедуваме кабли за прикажување на отфрлање, туку и прекинувачи за приказ, HDMI за прикажување на адаптери, HDMI прекинувачи и други конвертори во домашните и видео системи. Тоа е назад компатибилно со сите претходни стандарди на Display Port. Првиот стандард за поддршка на 8 K резолуција (7680 x 4320) на 60 Hz стапка на освежување со резолуција со целосна боја 4 : 4 : 4, вклучувајќи 30 бита на пиксели (BPP) за поддршка на HDR-10.0 овозможува до 3x зголемување на перформансите на широчината на видео -опсегот (Max Payload од 77,37 Gbps). Максимална стапка на врски до 20 Gbps/лента и има поефикасно кодирање на каналот 128 B/132 B, испорачувајќи максимален товар од 77,37 Gbps. Подобрена поддршка за повеќе конфигурации на екранот. MPOVED корисничко искуство со зголемени/виртуелни реалности (AR/VR), вклучително и поддршка за резолуции од 4 K-и-Beyond. Тој предности на DP 2.0 се уживаат и преку родниот DP конектор, како и USB Type-C конекторот. Upport за компресија на проток на екранот со визуелно губење (DSC) со корекција на грешки во напред (FEC), транспорт на метаподатоци HDR и други напредни карактеристики. Еден приказ од 16 K : 15365x8460 @60 Hz, YCBCR 4 : 4 : 4, 30 BPP и HDR10 (со DSC). Еден 10 K дисплеј : 10240x4320 @60 Hz, YCBCR 4 : 4 : 4, 24bpp и HDR10 (без DSC). Еден дисплеј 8 K : 7680 × 4320 @30 Hz, YCBCR 4 : 4 : 4, 30 BPP и HDR10 (без DSC). Две 8К дисплеи : 7680x4320 @120 Hz, YCBCR 4 : 4 : 4, 30 BPP и HDR10 (со DSC). Две 4 K дисплеи : 4096 × 4096 (за слушалките AR/VR) @120 Hz, YCBCR 4 : 4 : 4, 30 BPP и HDR10 (со DSC). Две 4 K дисплеи : 3840x2160 @144 Hz, YCBCR 4 : 4 : 4, 24bpp и HDR10 (без DSC). Три 10 K дисплеи : 10240x4320 @60 Hz, YCBCR 4 : 4 : 4, 30 BPP и HDR10 (со DSC). Три 4 K дисплеи : 3840 × 2160@144 Hz, YCBCR 4 : 4 : 4, 30 BPP и HDR10 (со DSC). Три 4 K дисплеи : 3840x2160 @90 Hz, YCBCR 4 : 4 : 4, 30 BPP и HDR10 (без DSC). Три 2 K дисплеи : 2560 × 1440 @120 Hz, YCBCR 4 : 4 : 4, 24bpp и HDR10 (без DSC). ? Ново објавена 16 K приказ порта 2.0+? Најновата надградена стандардна верзија на Bolaazul Display Port Dp DP 2.0 кабел поддржува до 16 K резолуции (двојно повеќе од резолуцијата и широчината на опсегот на тековните стандарди на Display Port) со повисоки стапки на освежување, овој кабелски приказ на 1,4+ поддржува 16 K@60 Hz, 8 K@120 Hz, 4 K@144 Hz, 2 K@240 Hz. И Display Port 2.0 е компатибилен со назад со DP1. ? DP кабел 80 Gbps & HDR? Овој кабел со 240 Hz Display Port 5m/16ft со механизам за заклучување ги пренесува податоците со брзина од 77,37 Gbps, и има ширина на опсег од 80 Gbps (до 3x пораст преку Display Port 1. Кабелот за приказ на кабел за компјутерски монитор, поддржува повисоки стапки на освежување и висок динамичен опсег (HDR) на повисоки резолуции, како резултат на зголемената ширина на видео-опсег.0 Freesync & G-Sync компатибилен? Машкиот кабел за приказ на високиот 8 K 2.0 за прикажување на машки поддржува AMD Free Sync и NVIDIA G синхронизирани адаптивни синхронични технологии, со кабелот за прикажување на портата за приказ можете да уживате во мазни, без солза игри и гледање на филмови по највисоки стапки на рамка и стапки на освежување . Овие висококвалитетни кабли за прикажување на портите за мониторирање на 16 стапки го подобруваат корисничкото искуство со зголемени/виртуелни реалности (AR/VR), вклучително и поддршка за резолуциите од 4 K-и-Beyond VR. ? Премиум конструкција на кабел за прикажување? Оваа следна генерација на DP-кабел со можност за заклучување на кабелот за прикажување на 16 стапки е направена од 28awg бакар со штитници за плетенка, 24к позлатени конектори, метална обвивка и квалитетна најлонска плетенка јакна.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата